Prva liga: Šanac lakoćom do pobjede protiv Podravca

U utakmici trećeg kola Prve lige, karlovački Šanac je ugostio Podravac iz Virja. Domaći su lakše od očekivanog slavili te tako isprali gorak okus u ustima nakon prošlotjednog visokog poraza u Puli.

Prva liga, 3. kolo, 28. listopad
Šanac Karlovac – Podravac Virje 111:88 (26:23, 31:14, 29:19, 25:32)

Šanac: Češković 17 (8 as), Legović 18, Panjević 8 (6 as), Lipak, Josipović 17, Škrtić, Mileta 14, Tomić 26 (9 sk), Beber 5, Požar, Mataković 6.
Podravac: Šiprak 15, Maslić 12, Sertić 4, Zadravec 9, Hrženjak 4, Katavić 9, Šestak 8 (7 sk), Kodba 7, Vedriš 1, Križić 4, Balatinec 15.

Šanac je u utakmicu ušao bez Antonija Kraljića kojem je u prošlom kolu protiv Istraunija pukla jagodična kost i neće ga biti još neko vrijeme na terenu. Uz to, Bruno Lipak je imao problema s preponom i nakon nekoliko minuta shvatio je da ne može. Unatoč tome što su ostali bez dva važna igrača u vanjskoj liniji, nije ih spriječilo da autoritativno zaključe utakmicu.

Pokušavali su gosti promjenama obrane nadmudriti domaćine, ali nije uspijevalo. Prva linija je prečesto padala, Nino Tomić je odlično koristio svoju pokretljivost i mnoštvom laganih poena Šanac je na veliki predah otišao s plus 20. Najbolji podatak koji svjedoči o propusnoj obrani Virovaca je onaj o samo pet ispaljenih trica (4/5) Karlovčana u prvih 20 minuta.

U nastavku ista priča. Gosti su se prestali trčati, izgubili su snagu, a igrači Branka Bašovića nastavili su lagano poentirati. Pred kraj utakmice igrači s klupe dobili su priliku što je rezultiralo još lošijom obranom na obje strane i ukupno smo vidjeli čak 199 poena. Za kraj jedan zanimljivi podatak, Karlovčani su tricu gađali nevjerojatnih 78 posto (14/18).

Šanac je ovom pobjedom došao na omjer 2-1, a Podravac je i dalje bez bodova. U sljedećem kolu čeka nas derbi Sjevera, Podravac – Grafičar, a Karlovčani će na noge moćnoj Gorici.