Šarić odličnom utakmicom zaključio sezonu

U napetoj petoj utakmici košarkaški Philadelphia 76ersa nisu uspjeli ostvariti pobjedu i tako produžiti seriju i preseliti ju u svoju dvoranu. Konačan rezultat glasio 114:112 za Boston, koji će u finalu konferencije dočekati stari znanci Cleveland Cavaliersi.  Međutim, početak utakmice nije se činio takvim, Philadelphiaa je bila ta koja je imala bolju igru, a Boston se držao u igri samo zato što su u stanju pogađati teške šuteve preko ruke (rade to konstantno) i što 76ersi imaju gomilu izgubljenih lopti.

Brett Brown odlučio se za dobitnu kombinaciju iz prošle utakmice ostavljajući Covingtona na klupi dok je umjesto njega u petorku ubacio trećeg beka T.J. McConnella. Žrtvujući tako obranu u korist napada uspjeli su bar na kratko osvježiti momčad i dobiti jednu utakmicu. Do kraja poluvremena igra se koš za koš s tim da su 76ersi možda mogli otići i na veću razliku da nisu (karakteristično za njih) gubili lopte kao na traci. Boston se krajem druge četvrtine uspijeva malo odvojiti pogodivši tricu, polaganje i ponovno tricu sa zvukom sirene za 61:52. U drugom dijelu domaćini održavaju prednost, a Sixersi se muče zabiti. Pokušavaju stići prednost igrajući kroz Embiida koji je raspoložen i zabija par napada zaredom. Šarić na to dodaje tricu i Phila je ponovno u egalu. Posljednja četvrtina započela je tricom Illyasove koji izjednačuje rezultat na 85:85. Sjajni Al Horford drži Celticse u igri kroz igru leđima gdje ili poentira ili pronalazi otvorene suigrače. Tu su se domaćini uspjeli malo odvojiti no ne zadugo.

Šarić ponovno pogađa tricu (nepogrešiv za tricu u ovoj utakmici) i odvodi 76erse na poen razlike. Pa ipak nedostajalo je koncentracije i iskustva za goste u završnici. Celticsi su, nakon par vezanih poena, brzo vratili prednost i rutinski priveli utakmicu kraju. J.J. Redick malo je začinio kraj utakmice pogodivši tešku tricu za 113:112, ali Smart zabija slobodno na drugoj strani te Philadelphiji ostaje premalo vremena za napad. Serija je tako završila 4:1 u korist Bostona te možemo reći kako smo očekivali koju pobjedu više od strane Sixersa. Dario Šarić odigrao je sjajnu utakmcu zabivši 27 poena (8/14 iz igre, 8/11 za 1, 3/3 za 3) uz 10 skokova, 4 asistencije, po 1 blokadu i ukradenu i 3 izgubljene lopte, za 40 minuta koliko je proveo na parketu. Uspio je naš košarkaš vezati dvije dobre utakmice i prava je šteta što to nije uspio napraviti ranije i malo zakomplicirati seriju. U svojem prvom nastupu u doigravanju odigrao je devet utakmica, prosječno zabijajući 16.1 poen po utakmici uz 7 skokova i 3.4 asistencije za 32 minute na parketu. Postoci šuta malo su pali u odnosu na regularnu sezonu, ali to je i za očekivati u doigravanju.

Uz Darija najbolji kod Phille bio je Joel Embiid s 27 poena i 12 skokova, dok je rookie Ben Simmons nakon par loših utakmica konačno odigrao dobru partiju s 18 poena, 8 skokova i 6 dodavanja. Kod domaćih Celticsa najviše poena je zabio još jedan rookie Jayson Tatum njih 25 dodavši tome 3 skoka i 4 dodavanja, a pratio ga je Jaylen Brown s 24 poena i 4 skoka. Philly sada čeka zanimljivo ljeto u kojem će se zasigurno nastojati pojačati (glasno se spominje dolazak Jamesa) kako bi iduće sezone mogli otići korak dalje. Dario Šarić ovom utakmicom zaključio je odličnu sezonu pokazavši napredak u mnogim dijelovima svoje igre, ponajviše u šutu te se nadamo kako će ovakve igre uspjeti nekako prenijeti i u reprezentaciju.

Što se pak Celticsa tiče njima ostaje repriza prošlogodišnjeg finala konferencije s Cleveland Cavaliersima u kojoj im sigurno neće nedostajati motiva i želje za revanširanjem. Prva utakmica je na rasporedu u nedjelju u 21:30 po našem vremenu, a mi se najviše nadamo ponekim minutama za jedinog našeg predstavnika u doigravanju Antu Žižića.