Zrinjski izborio finale nakon dramatične utakmice

Košarkaši mostarskog Zrinjskog plasirali su se u finale prvenstva BiH nakon što su u trećoj, odlučujućoj utakmici u dvorani pod Bijelim Brijegom nadigrali sarajevske Sparse. Pred 1600 gledatelja u ispunjenoj dvorani susret je obilovao promašajima i nervozom. Mostarci su do prvog značajnijeg vodstva došli u završnih pet minuta. Prednost su sačuvali do kraja i na kraju u općoj jurnjavi slavili s rezultatom 88:72 iako je zapravo teško mukom izborena pobjeda.

Polufinale, prvenstvo BiH – 3. utakmica, 9. svibnja

Zrinjski – Spars 88:72

(Murry 21(7as, 6sk), Ramljak 21(8,sk), Smajlagić 14 – Durmo 20 (9sk) Rogić 17 (9sk, 7as))

Mostarci su počeli vrlo nervozno što su Sparsi vrlo dobro koristili. Roko Rogić bio je motor momčadi Ivana Opačka te je svojim prodorima i organizacijom napada zadavao “glavobolju” mostarskoj momčadi. Sparsi su imali inicijativu tijekom većine susreta te su u par navrata i poveli sa pet-šest poena razlike, ali Plemići bi se uvijek vratili u utakmicu.

Momčad Hrvoja Vlašića se uspjela zadržati u igri unatoč činjenici da nikako nisu mogli povezati redove, odnosno spojiti par dobrih napadačkih akcija. Pritisak se osjetio pa se na poluvrijeme otišlo s rezultatom 43:45 u korist Sparsa. Sarajlije su bile bolje i u nastavku. Na otvaranju drugog dijela obje momčadi nisu mogle pogoditi “u bazen”.

Sparsi su ipak na krilima prodora Rogića i trica iz desnog kuta od strane Ibrahima Durme stekli ponovno šest poena prednosti. Smajlagić, Brummit i Murry vraćaju Zrinjski u egal do kraja treće dionice. Prve tri minute nastavka Zrinjski je polako počeo preuzimati konce igre.

Prvo su se gostujući centri “napunili” prekršajima što su Mostarci počeli koristiti i tada je uslijedila velika šuterska rapsodija. Košarkašima Zrinjskog počelo se vraćati za sve promašaje iz prvog dijela. Pet minuta prije kraja Zrinjski prvi put na utakmici ima vodstvo veće od dva razlike. Sokolović, Ramljak i Smajlagić pogađali su zatim  trice, a u završnici je eksplodirao bivši NBA igrač Murry i Plemići su na kraju povisili razliku na konačnih 88:72. Rezultat sugerira laganu pobjedu, što nikako nije bio slučaj.

Uz Murryja koji je ubacio 21 poen, odličan je bio Marko Ramljak s također 21 poenom. Sven Smajlagić je ubacio njih 14. Uz Durminih 20, na drugoj strani je odličan bio Cedevitin produkt Roko Rogić sa 17 poena, devet skokova i sedam asistencija. Na centarskoj poziciji Sparsa je 11 minuta odigrao i Matija Poščić te je upisao 6 poena