Ante Tomić u duelu dubrovačkih gospara pobijedio Marija Hezonju! Joventut vodi 1-0 u polufinalu!

Iako je na drugoj strani protiv sebe imao najboljeg centra Europe Waltera Tavaresa, Tomić je u potpunosti izdominirao susret!

Sjajna sezona pomalo zaboravljenog hrvatskog centra Ante Tomića se nastavlja, nakon polufinala u EuroCupu, danas su pobijedili Real Madrid na gostovanju za vodstvo u polufinalnoj seriji od 1-0.

Prvo poluvrijeme je proteklo u izjednačenom tonu da bi se Joventut u trećoj četvrtini odvojio na 12 poena viška, no Real se na svoj način vratio već do kraja četvrtine.

U posljednjoj četvrtini Ante je s poludistancom na tri minute do kraja odveo svoju ekipu na šest poena viška i tu se domaćin više nije mogao vratiti.

Utakmicu je u četvrtoj s tri trojke riješio čudesni Kyle Guy koji je susret završio s 30 poena i pet asistencija, zabio je nevjerojatnih osam trica iz 13 pokušaja, a Ante je uz njega bio prvo ime susreta. Završio je s 18 poena, 11 skokova i četiri asistencije (8/13 iz igre, 1/1 za tri poena) za 28 minuta na terenu dok je Mario Hezonja na drugoj strani ostao na skromnom učinku od šest poena i pet skokova (2/7 iz igre). Najbolji su u redovima Reala bili bivši igrač Cedevite Džanan Musa  s 18 poena i Walter Tavares s 18 poena, 14 skokova i četiri blokade (8/8 iz igre) pa smo tako gledali sjajan centarski dvoboj danas.

Joventut je tako prekinuo niz Reala od 12 uzastopnih pobjeda, zadnji poraz im je bio u drugoj utakmici protiv Partizana. Susret je presudila sjajna trica momaka iz Badalone (15/26) što je sjajnih 57,7% naspram Realovih mizernih 25% za tri poena. Kyle Guy koji je zabio danas ranije spomenutih osam trica je kroz zadnje tri utakmice protiv Baskonije i Reala zabio čudesnih 21 tricu iz 37 pokušaja što je 56% na čak 12,3 pokušaja po utakmici. Također je na prosjeku od 29,3 poena u tom periodu momak iz Indianapolisa.

Nakon što su u četvrtfinalu izbacili euroligaša Baskoniju, Tomić i suigrači su na dobrom putu da naprave još jedan ogroman podvig.