Senzacija na početku ABA lige: Borac šokirao Partizan usred Beograda!

Pravu senzaciju priredio je u sklopu prvog kola ABA lige Borac iz Čačka. Klub koji je stigao iz ABA 2 lige, pobijedio je Partizan u Pioniru rezultatom 78:87.

Borac je od početka ušao odlično u utakmicu te su momci iz Čačka već u prvih deset minuta došli do +7. Iako se očekivalo da će crno-bijeli vrlo brzo uhvatiti ritam, Borac je mislio drugačije. Novak među regionalnom elitom do kraja poluvremena je stigao na dvocifrenu prednost, pa se tako na veliki odmor otišlo s 36:49.

Domaćini su cijelo drugo poluvrijeme pokušavali stići zaostatak, međutim, nisu ozbiljnije uspjeli zaprijetiti Borcu. Krajnji rezultat, za veliko slavlje gostiju bio je 78:87.

Najbolji pojedinci u pobjedničkim redovima bili su Đoković s 12 te Čarapić s 11 poena. Partizanu nije pomogao ni raspoloženi Jaramaz koji je ubacio 21 poen.