Senzacija u Pragu: Repeša srušio nepobjedivog prvaka!

Nevjerojatna senzacija dogodila se u češkom košarkaškom prvenstvu, gdje je USK Praha našeg Dina Repeše srušila neprikosnoveni CEZ Nymburk rezultatom 88:72.

Koliko je ovo nevjerojatan rezultat najbolje govori činjenica kako je Nymburk zadnji poraz u prvenstvu upisao u ožujku 2018. godine, a od tada je nanizao 93 pobjede. Momčad USK Prahe pobijedio je čak 62 puta zaredom (zadnja pobjeda Prahe bila je davne 2003. godine).

Prvo poluvrijeme bilo je potpuno izjednačeno, a Repešini momci odvojili su se na 10 minuta do kraja na +7. Kada se činilo da će Nymburk u posljednjoj četvrtini napraviti pritisak te preokrenuti rezultat, dogodilo se upravo suprotno. Ekipa USK Prahe čak je i povećala vodstvo te sasvim zasluženo slavila rezultatom 88:72.

Ondrej Senhal ubacio je 29 poena za pobjedničku momčad, a izvrsnu je partiju pružio i hrvatski centar Robert Rikić koji je bio na pragu double doublea s 19 poena i 9 skokova.

Ovo pobjedom USK Praha je na omjeru 6:2 te drži drugu poziciju, Nymburk je prvi sa 7 pobjeda i večerašnjim porazom.