Split hrabro pao: Žuti su imali šut za pobjedu u Beogradu!

Split je u Beogradu hrabro pao, momčad Ivice Skelina imala je i šut za pobjedu, ali Crvena zvezda je slavila rezultatom 78:76.

Malo više od 24 sata poslije pobjede protiv Furnira u Zagrebu, košarkaši Splita stigli su na gostovanje kod Crvene zvezde. Žuti su odigrali izvrsnu utakmicu, vodili su tridesetak minuta, ali više od toga nisu mogli.

U 25. minuti imao je Split ogromnih +14, prednost 41:55 do koje su stigli preko Marčinkovića i Lukovića. Ipak, tada se probudio Marko Simonović, a crveno-bijeli su zaigrali i znatno agresivniju obranu te do kraja 3/4 preokrenuli na 60:59.

Kada je u 35. minuti Walden odveo domaćine na 72:65 izgledalo je kao da je sve riješeno. Međutim, trio Mesiček-Luković-Vranković nije tako mislio. Marko Luković ubacio je na nešto više od minute do kraja koš za vodstvo Splita 74:76. Nakon toga, Rochestie je bio siguran s linije slobodnih bacanja te dovodi susret u egal.

Splićani su zatim izgubili loptu, a na 25 sekundi do kraja ubacio je Loyd za vodstvo Zvezde 78:76. Posljednji napad, napad za pobjedu, bio je u rukama Splićana. Marko Luković promašio je tricu za pobjedu, a Sani Čampara nije uspio ubaciti dvicu za produžetak. Zvezda je slavila rezultatom 78:76, a momčadi iz grada pod Marjanom naklon do poda za pruženu igru i zadnji atom snage koji su ostavili na parketu.

Beograđane nisu imali rješenja za Antonia Vrankovića koji je upisao double double učinak od 21 poen i 12 skokova, a sjajni Marko Luković je ubacio 25 poena uz 5 skokova i 3 asistencije. Kod Zvezde je najbolji bio O’Bryant s 18 poena.

Split je ovim porazom na omjeru 3:4, dok Zvezda ima svih 7 pobjeda.