Sergio Llull pogodio u zadnjoj sekundi za pobjedu Reala

U finalu Copa del Rey koji se ove sezone održavao u Malagi igrao se El Clasico. Favorizirani Real na kraju je u infarktnoj završnici slavio i nakon Superkupa osvojio drugi trofej ove sezone. U domaćim natjecanjima Madriđani su slavili u sva 23 susreta ove sezone.

FC Barcelona – Real Madrid 76:77 (17:16; 42:38; 59:60)

Huertas 15 p, Tomić 14 p, 9 sk; Fernandez 19 p, Mirotić 17 p

Prvo poluvrijeme proteklo je u potpunom egalu. Niti jedna momčad nije imala više od četiri poena prednosti, a na kraju je nešto bolja bila Barcelona koja na veliki predah odlazi s plus četiri.

Treću četvrtinu Real je već standardno započeo s Dontaye Draperom na mjestu razigravača. Upravo je u toj dionici igre naš reprezentativac povukao svoju momčad i doveo ih u minimalnu prednost. Madriđani su pred sam kraj susreta imali sedam poena prednosti, ali utakmica tu nije bila gotova.

Barca na krilima Brada Olesona radi seriju 8:0 i prelazi u vodstvo 76:75. Do kraja je ostalo osam sekundi. Sergio Rodriguez uzeo je loptu i krenuo u prodor. Obrana se skupila, a Sergio Llull ostao je sam na šutu u kutu. Nagazio je liniju za tri poena i ubacio dvicu u posljednjoj sekundi. Kataloncima je ostala desetinka sekunde za posljednji napad. Nakon minute predaha, lopta je išla na našeg Antu Tomića, ali iz odbijanca nije ubacio.

Draper je na terenu proveo 12 minuta. Ubacio je pet poena, imao dvije asistencije i jedan skok. Tomić je za Barcelonu na terenu proveo 15 minuta. Ubacio je 15 poena i devet puta skočio. Mario Hezonja nije bio u momčadi.