Šesti uzastopni poraz Zadra

Do šestog uzastopnog poraza došli su košarkaši Zadra, koji su večeras u Smederevu poraženi od Mega Vizure sa 91:75. Novim porazom Zadrani su ostali na dnu ljestvice sa Širokim i Szolnokijem, dok je ovim slavljem momčad Mega Vizure pobjegla na dvije pobjede prednosti ispred ova tri fenjeraša.

Mega Vizura – Zadar 91:75 (31:17; 56:36; 70:54)

Mega Vizura: Reljić, Dangubić 12 (8 sk), Đoković, Avramović 3, Micić 18 (7 as), Luković 7 (6 sk), Radović 13 (9 sk), Miljenović 8, Jokić 11, Varda 15, Tijanović 4, Milovanović.

Zadar: Bašić, Ivanov 5, Kraljević 3, Lawrence 5 (5 as), Sobin 12, Đugum 1, Ramljak 18 (6 sk), Davis, Batur 3, Dijan 6, Prostran 6, Šutalo 12.

Jedino vodstvo na utakmici Zadar je imao na samome početku, kada je Josip Sobin ubacio za startnih 0:2. Domaći su se košarkaši ubrzo razigrali i već nakon osam minuta igre preko Vasilija Micića stigli do dvoznamenkaste prednosti (19:9). Već u tim trenucima dalo se naslutiti kome će pripasti pobjeda, jer je Zadrova igra bila bezidejna, a obrana lako probojna, što je domaćinima već nakon prvih deset minuta donijelo ozbiljnu prednost 31:17. Loše su Zadrani ušli i u drugu četvrtinu, pa već u 14. minuti domaći košarkaši odlaze i na preko 20 poena prednosti (42:21), a nakon što su gosti u sljedeće dvije minute i davali neke znakove života, domaći su predvođeni Nikolom Tijanićem povećali svoju prednost i do +25, ali nakon nesportske pogreške treneru Hrvoja Vlašića, gosti dobro reagiraju i serijom 7:2 zaključuju poluvrijeme s prihvatljivijih 56:36.

Kroz veliki dio treće dionice prednost se domaćina kretala između 15 i 20 poena, da bi Zadrani u posljednje dvije i pol minute najviše zahvaljujući Marku Ramljaku napravili seriju 9:2 i stigli na 70:54 uoči posljednjih deset minuta. Zadar je živnuo u posljednjoj četvrtini, stalno pokušavajući uhvatiti pritisak, ali najviše što su se uspjeli približiti bilo je u 36. minuti kada je Sobin ubacio za -10 (78:68), te minutu i pol prije kraja kada je Marko Šutalo tricom postavio 82:72.

Mega Vizura na koncu je dobro nadskakala Zadrane (46:30), što nije nikakva novost u Zadrovoj igri, a domaćina je i bolje služio šut (48 posto uspješnosti) nego goste (41 posto).

Mladi Micić je sa 18 koševa i sedam asistencija predvodio domaće košarkaše, a Ratko Varda dodao je 15 ubačaja. Kod Zadra je najraspoloženiji bio Ramljak sa 18 koševa i šest skokova te je s valorizacijom 26 bio i najučinkovitiji igrač susreta.