Veliko slavlje Brođana nad Jollyjem

Odlična košarkaška predstava u Vijušu. U vrlo neizvjesnom dvoboju, tijekom kojeg se niti jedna momčad nije uspjela odvojiti na osjetniju prednost, kojom bi prelomila utakmicu, Slavonski Brod bio je spretniji i sretniji u uzbudljivoj završnici i tako svladao favoriziranu momčad Jollyja rezultatom 87:84.

Slavonski Brod – Jolly JBS 87:84 (16:22; 42:41; 61:62)

Slavonski Brod: Kraljik, Kljaić 7, Živković 19, Šamija 3, Blažević 6, Galić, Kristijan, Mat. Karlović 29, Šango 14, Mar. Karlović 9, Šebalj, Grgić.
Jolly JBS: Gulam, Roso, Paul 11, Katura 13, Kozić 15, Vrlika 13, Surina 6, Mrva, Bubalo 10, Vrsaljko 12, Cinac 4.

Nakon uvodnog vodstva Brođana, Jolly je koševima Juraja Kozića i tricom Miguela Paula serijom 7:0 otišao na plus pet (2:7). Međutim, Slavonski Brod uzvraća tricom Dominika Šamije i koš-faulom Petra Živkovića te vraća vodstvo na svoju Stranu (8:7). Igrao se koš na koš sve do polovice prve četvrtine, kada Jolly preko Paška Vrlike i Domagoja Bubala radi seriju 8:0 te se odvaja na plus 7 (10:17). Domaći strateg Krunoslav Rimac zove minutu odmora, no uvodi i povratnika u momčad, Mateja Karlovića, koji sa svojih šest uzastopnih koševa vraća Brođane u egal. No, prva dionica ipak odlazi na stranu Šibenčana 16:22.

Tijekom cijele utakmice, Jolly je forsirao igru dva na dva i preko svojih visokih igrača, Bubala, Vrlike i Vrsaljka, uspješno koristio mismatch situacije, iskorištavajući činjenicu da je Slavonski Brod deficitaran na visokim pozicijama. To im je serijom 10:0 početkom druge četvrtine donijelo najveće vodstvo na utakmici 16:27. No Brođani borbenom igrom i preciznim šutevima izvana nisu dopustili da se gosti odvoje te se tricama Franka Šange i Mateja Kljaića ponovno vraćaju u egal.

Josip Surina tricom ponovno donosi Jollyju plus 7, no tada Matej Karlović postiže 11 uzastopnih koševa za Brođane, koji serijom 15:4 prelaze u svoje najveće vodstvo (42:36). Međutim, Jolly preko Luke Kature i Dina Cinca uspijevaju smanjiti te se na odmor odlazi s vodstvom domaćina 42:41.

Slavonski Brod - Jolly

U nastavku, ista slika. Cijela treća dionica susreta igrala se koš za koš te se niti jedna ekipa nije uspjela odvojiti na više od tri koša prednosti. Jolly je i dalje poentirao preko svojih visokih igrača nakon pick and rolla, a domaćin je prodorima i vanjskim šutem držao priključak. Mateju Karloviću se pridružio kapetan Petar Živković te brat Marko te je rezultat 61:62 za goste na kraju treće dionice nagovještavao uzbudljivu i neizvjesnu završnicu.

Početkom posljednje četvrtine Jolly tricom Paula odlazi na plus 7, no trica Šange i koš faul Marka Karlovića ne daju gostima da prelome utakmicu. I tako sve do same završnice susreta, kada pri vodstvu Jollyja 78:81, ubačajem Mateja Karlovića i tricom Šange, Brođani prelaze u vodstvo 83:81. Nakon pretrpljenog prekršaja, Paul pogađa samo jedno slobodno bacanje te se u zadnju minutu ulazi s vodstvom domaćina 83:82.

Nakon po jednog neiskorištenog napada sa svake strane, Živković pogađa slobodna bacanja za 85:82. Trener Šibenčana Anđelko Matov pozvao je 20.6 sekundi do kraja minutu odmora, nakon koje brzu tricu pokušava pogoditi Katura, no promašuje, i Brođani u penal završnici odnose veliku pobjedu s konačnih 87:84. Uslijedilo je veliko slavlje momčadi Krunoslava Rimca, koji je tako ostvario svoju prvu trenersku pobjedu u prvoligaškom natjecanju.

Kod pobjednika, fantastičnu večer imao je Matej Karlović s 29 postignutih koševa, 7 skokova i 5 asistencija uz ukupnu valorizaciju 38. Odličnu partiju pružio je i kapetan Petar Živković, koji je u pobjedu ugradio 19 koševa, dok je Franko Šango postigao 14. Kod Jollyja, čak šestorica dvocifrenih. Najistaknutiji bili su Juraj Kozić s 15 te Luka Katura i Paško Vrlika s 13 ubačaja.

U sljedećem kolu, Slavonski Brod će ponovno biti domaćin jednoj momčadi iz vrha. Ovaj put, momčadi Zagreba, još jednom favoritu. Međutim, bodovi su neophodni, budući da se u zgusnutom poretku do zadnjeg kola neće znati tko će od vodećih u Ligu za ostanak i s kim će Brođani prenositi bodove.

S druge strane, Jolly će gorak okus ovog poraza pokušati isprati u dvoboju s momčadi Vrijednosnice OS Darde i tako ostati u utrci za pozicije, koje vode u ovogodišnje izdanje Lige za prvaka.