A2 Jug: Šibenčani pobjedom u derbiju preuzeli prvo mjesto

Utakmica koja je vrlo vjerojatno odlučivala o naslovu ovogodišnjeg prvaka A2 lige Jug odigrana je u Šibeniku gdje je domaćin svladao dosadašnju vodeću momčad Sonik Puntamike i približio se kvalifikacijama za prvu ligu. Svi domaćini su slavili u ovome kolu, a najuvjerljiviji su bili košarkaši Jazina protiv trećeplasiranih Kaštela.

GKK Šibenik – Sonik Puntamika 90:78 (26:18; 44:32; 68:51)

GKK Šibenik: Junaković 28, Badžim, Grubišić, Mišić 3, Kalpić 3, Bašić 17, Blaće 2, Grgat 18, Vukičević 4, Čićin-Šain 7, Sandrić, Šamadan 8
Sonik Puntamika: L. Gligora, Anđelić 6, Ivanić, M. Gligora 9, Bulić 5, Marin, Petani 27, Dražović, Longin, Čakarun 10, Škara 21, Marčev

U nedjelju je na krcatom šibenskom Baldekinu odigran derbi ne samo ovoga kola, već i cijele lige u kojem je Šibenik sa 90:78 slavio protiv Sonik Puntamike, nadoknadio razliku od osam poena iz prvog njihovog ovosezonskog susreta i četiri kola prije kraja zasjeo na vrh prvenstvene ljestvice.

Narančasti su susret otvorili vodstvom 7:3, ali gosti iz Zadra tricama Tea Petanija i Davida Škare okreću na 7:9 što je bilo drugo i posljednje vodstvo gostiju na utakmici. Vrlo brzo su domaćini preko raspoloženih Ivana Grgata i Martina Junakovića vraćaju vodstvo i do kraja četvrtine stižu na visokih +8 (26:18).

U drugoj se četvrtini igralo koš za koš, gosti nisu uspijevali bitnije priprijetiti a Šibenčani su svoje vodstvo povećali na dvoznamenkastu razliku i poluvrijeme zaključili sa 44:32.

Novom dobrom dionicom Junakovića domaćini početkom drugog poluvremena stižu na dotad najviših +16 (48:32), ali Zadrani s dvije trice Škare sredinom četvrtine smanjuju na 58:49. To kao da je razljutilo domaćine koji do isteka četvrtine ubacuju 10 poena a primaju svega dva.

Već početkom četvrtine Šibenik je došao na najviših +22 (73:51) na utakmici, ali gosti ne popuštaju, pokušavaju se vratiti u igru, ali nedovoljno za bilo kakav preokret.

Sjajni Junaković susret je završio s 28 koševa, Grgat je dodao 18, a Domagoj Bašić 17. Kod Puntamičana najraspoloženiji su bili Petani s 27 i Škara s 21 ubačajem.

U preostala četiri susreta obje momčadi imaju po dva domaćinstva i dva gostovanja, s time da obje momčadi ugošćuju trećeplasirana Kaštela te, kako su se stvari odvijale u dosadašnjem tijeku sezone, promjena u poretku ne bi trebalo biti.

Metković – Poličnik 89:80 (13:18; 42:26; 66:54)

Metković: Grbavac, Marin 21, Habul 3, Karakaš 18, Galov, Dominiković 11, Matić 14, Obšivač 6, Karač 10, Vuletić, Štrbe 6, Ramić
Poličnik: Marinović, A. Mijolović, M. Bulić 16, Baričević 9, I. Bulić, Škara 20, D. Jurjević, Jurica 19, Kovačević 4, Đerđa, M. Jurjević 9, J. Mijolović 3

Sjajno odigranom drugom četvrtinom (29:8) košarkaši Metkovića prelomili su susret protiv Poličnika u svoju korist, otišli na nedostižnu prednost i na kraju susreta slavili sa 89:80. Tako su se Metkovci nakon ove pobjede bodovno izjednačili sa svojim subotnjim protivnicima i zauzimaju solidno sedmo mjesto na ljestvici.

Opet su najraspoloženiji u domaćim redovima bili Hrvoje Marin i Milan Karakaš, prvi ubacivši 21 poen, a drugi 16. Kod prošlosezonskih prvaka se u izostanku Lovre Bašića istaknuo Dino Škara s 20 koševa, a jedan manje dodao je Marko Jurica.

Sukošan – Trogir 83:69 (20:17; 40:34; 59:56)

Sukošan: Blažević 4, Mrkić 6, Brzić, Knežević 5, Krešan 10, Dević 7, Čirjak 12, Hoti 15, Perić 14, Šaran, Glavan 6, Crnjak 4
Trogir: Vitali 34, Vučko 7, Rašetina 3, Bilić 11, Poljičanin, Bilić, Kuliš, Roso 4, Krajina 2, Šipić 8, Blajić

Sukošan je pobjedom nad pretposljednjim Trogirom zadržao mjesto u gornjem dijelu ljestvice i zbog bolje međusobne razlike s ostalim bodovno izjednačenim protivnicima zasjeo na visoko četvrto mjesto ljestvice. Bila je to utakmica slična onoj koju je Sukošan u prošlom kolu izgubio od Sonik Puntamike, Trogirani su se vrlo dobro držali punih 35. minuta da bi na kraju fizički pali, a Sukošanci to iskoristili za povećanje vodstva i pobjedu 83:69.

Andrija Hoti s 15 i Jure Perić s 14 koševa bili su najbolji pojedinci u domaćim redovima, dok je kod gostiju uobičajeno briljirao Toni Vitali s 34 ubačaja.

Jazine – Kaštela 107:83 (36:19; 60:38; 76:61)

Jazine: Čiklić 26, Baždarić 20, Kovačević 1, Banić 6, Atelj 11, Josipović 30, Mihoč 6, Grabovac 2, Banović 2, Kaštropil 3
Kaštela: Topić 4, Delić 9, Pruže 5, H. Jurić 12, Vručinić 4, Režić 13, Odak 6, M. Jurić 5, Ćirko 5, Madunić 20

Košarkaši Jazina su protiv Kaštela slavili najvišu pobjedu 18. kola A2 lige Jug. U maloj dvorani Sportskog centra Višnjik domaćini su odlično odigrali prvu i posljednju četvrtinu, već četvrti put ove sezone ubacili preko sto poena te nanijeli Kaštelanima prvi poraz nakon šest uzastopnih pobjeda.

Ivo Josipović ubacio je 30 koševa za Jazine, Roko Čiklić je dodao 26, a Ivan Baždarić 20. Kod gostiju, kojima su nedostajali Toni Biočić i Duje Kaliterna, najveći je otpor pružio Petar Madunić ubacivši 20 skokova, ali i vodivši rovovsku bitku pod košem protiv domaćih centara.

Omiš Galeb – Solin 89:84 (21:22; 40:47; 70:63)

Omiš Galeb: Bačak, Babić 20, T. Vuko 10, Očašić, Grizelj 7, Biljarski 4, Penović 12, Bokšić 8, Džapo 28, Granić, Radoš, Nikolić
Solin: Bralić 12, Vuković 22, Ibrišimović, Cvitanović 5, Barišić, Duvnjak, Milanović 12, Vukšić 12, Bulić, Lončar, Lozančić 9, Egerić 12

U dvoboju dvaju susjeda, kako zemljopisnih tako onih na tablici, u Omišu je domaći Omiš Galeb sa 89:84 slavio protiv Solina i time gotovo osigurao opstanak u ligi. Iako su gosti vodili tokom cijelog prvog poluvremena, Omišani su u nastavak susreta ušli puno agresivnije i na kraju okrenuli rezultat u svoju korist, a tome im je najviše pripomogao Josip Džapo sa svojih 28 koševa, dok je Stjepan Babić dodao 20.

Kod gostiju se istaknuo Ivan Vuković ubacivši 22 koša.

DOŠK – Cetina 77:62 (20:13; 43:37; 61:49)

DOŠK: Nimac 3, Pavelić 11, Matić 5, Copić, Škara 24, Pehar, Matulja 7, Berljafa, Grgurica 21, Vlaić 6
Cetina: Klarica 15, Boban 8, Jelović 2, Bru. Šipić 9, Buzolić 2, Dukić, Perić 2, Bra. Šipić, Bilobrk 11, Knezović-Žuro, Tomašević 10, Jadrijević-Tomas 3

Pobjedom nad Cetinom košarkaši DOŠK-a su se vratili u život za očuvanje drugoligaškog statusa, ali u slučaju mogućeg bodovnog izjednačenja u prednosti će biti košarkaši iz Trilja zbog bolje međusobne koš-razlike.

Odličnu utakmicu za Drnišane odigrali su Duje Škara s 24 poena i Mateo Grgurica s 21, a kod gostiju je ponovno najefikasniji bio Luka Klarica ubacivši 15 koševa.