A2 Zapad: Tijesna pobjeda Crikvenice u Puli

Niti nakon odigranog 15. kola A2 lige Zapad nema promjena na vrhu ljestvice. Kastav, Stoja i Škrljevo slavili su protiv posljednje tri momčadi lige, dok je Crikvenica u neizvjesnoj utakmici slavila na gostovanju kod Pule 1981. Zamet je bio slobodan.

Stoja – Ghia Staff 93:57 (23:15; 43:37; 70:46)

Stoja: N. Gržinić 6, Vinko 8, Mezulić 12, Dasko 3, Percan 22, Belina 10, Tumpić, F. Gržinić 7, Licul, Ceranja 15, Bulešić, Pušić 10
Ghia Staff: Đerman 4, A. Ćus 2, Brajković, Fonović 8, J. Ćus 15, Daus 3, Jakus, Opašić, Ferenčić 10, Jurić 15

Do pete uzastopne pobjede košarkaši Stoje došli u istarskom dvoboju svladavši pazinsku momčad Ghia Staff sa 93:57. U utakmici u kojoj su gosti dobro stajali na parketu u prvom poluvremenu, ipak je u nastavku došla do izražaja veća kvaliteta i duža klupa košarkaša Stoje, čiji je trener Boris Begonja na kraju uspio odmoriti najbolje igrače i na teren u posljednjih nekoliko minuta poslao petorku sastavljenu od mladih domaćih igrača.

Najbolji u pulskim redovima bio je Alex Percan s 22 koša, dok su kod gostiju Jerko Ćus i Emil Jurić ubacili po 15.

Pula 1981 – Crikvenica 88:90 (22:15; 45:38; 66:65)

Pula 1981: Sijamhodžić 9, Rovis, Grašo, Škoro, Radunić 21, Kaić 20, Gligorović 13, Ivis, Krizman 11, A. Konjević, Rakić 14, Puh
Crikvenica: Konjević 39, Piškulić 9, Domijan, Mandžuka 3, Komadina 16, I. Benić, Baričević, Deleut, Kozlevčar, Pjevač, M. Benić 23

U jednako efikasnoj i neizvjesnoj utakmici odigranoj u Puli, gosti iz Crikvenice upisali su vrijednu pobjedu i tako barem teoretski ostali u poziciji da obrane naslov prošlogodišnjeg prvaka.

Puljani su vrlo dobro otvorili susret i na krilima mladog Mateja Radunića, koji je u prvom poluvremenu ubacio 17 poena, vodili igru i kontrolirali rezultat. Kirci su uglavnom sve svoje napade rješavali preko Marka Benića i Davora Konjević, ali i to im je bilo dovoljno da drže priključak za domaćinima. Potpuni preokret dogodio se sredinom posljednje četvrtine, kada domaćini nakon vodstva 79:74 prestaju igrati i dozvoljavaju gostima da preuzmu utakmicu u svoje ruke i na kraju zasluženo slave.

Upravo je gore spomenuti dvojac sa 39, odnosno 34 koša vodio Crikvenicu do pobjede, dok je kod domaćina Radunić susret završio s 21 poenom, a Luka Kaić dodao 20.

Otočac – Škrljevo 58:69 (15:18; 29:40; 46:64)

Otočac: Pervan 17, Sušić, Horvat, Burić 12, Starčević 10, Marinković 2, Pivač, Bijelić 4, Vrzić, Delić 13
Škrljevo: Palčić 10, Pilat 8, Lipovščak 8, Grbić 2, Amančić 2, Troskot 10, B. Begonja 9, Zorić 4, Perić 2, Modić 10, Velčić 4

Vodeće Škrljevo je do nove pobjede došlo u Lici, gdje su sa 58:69 bili bolji od Otočca. Lideri prvenstva kontrolirali su rezultat tokom cijelog susreta i demonstrirali snagu, a također se i dodatno uigrali pred sam završetak sezone.

Najbolji kod pobjednika su s po 10 poena bili Dino Palčić, Tomislav Troskot i novo pridošlo krilo i bivši igrač Kvarnera NR i Jadrana Marin Modić. Kod Otočca je standardno najefikasniji sa 17 ubačaja bio Hrvoje Pervan.

Kastav – Rovinj 105:68 (26:14; 52:34; 75:50)

Kastav: Gušić 10, A. Legović, S. Legović 9, Maljevac 18, Mataja 7, Mijaljević 10, Miletić 21, Prostran 22, Slavić, Szylvasy 6, Škrgić 2
Rovinj: Atlija 12, Čulina 6, Ćosić, Honović 4, Kordiš 26, Križanac, Matošević 6, Zečević Tadić, Živković 14

Bez čak četvorice igrača iz prve petorke Rovinjani su doputovali u Kastav odigrati prvenstvenu utakmicu i pružiti što kvalitetniji otpor domaćinu. To im ipak nije pošlo za rukom, izostanak važnih igrača itekako se osjetio, a Kastavci su svojom dobro poznatom obranom i brzim kontrama i polu-kontrama izborili uvjerljivu pobjedu 105:68.

Marin Miletić s 22 i Luka Prostran s 21 košem vodili su Kastavce do osme ovosezonske pobjede, dok je kod Rovinjana Sandro Kordiš i sa suigračima iz prve petorke i bez njih najbolji strijelac, ovoga puta sa 26 ubačenih koševa.