Šibenčani prokockali veliku prednost, Cibona se izvukla

Košarkaši Cibone su pobjedom protiv Šibenika u Draženovom domu zaključili drugo kolo HT Premijer lige. Momčad Mira Jurića prokockala je vodstvo od 13 poena iz druge četvrtine. U drugom poluvremenu Vukovi su se razbudili i na kraju preokrenuli rezultat u svoju korist. Iskustvo i dominacija u skoku se na kraju pokazalo kao dva presudna detalja.

HT Premijer liga, 2. kolo, 15. listopada

Cibona – Šibenik 92:87 (24:28, 14:23, 30:14, 24:22)

(Gilbert 18, Raley-Ross 16, Bilinovac 13(11as, 6sk) – Junaković 30 (8as), Nakić 15, Paić 15)

Prvih deset minuta igralo se praktički bez obrane. U takvoj igri su gosti za nijansu bolji (24:28), a sredinom druge dionice bivši Cibos Martin Junaković ulazi u “svoju ludu seriju” i Šibenčani odlaze na poluvrijeme s najvećih plus 13 na svome kontu (38:51).

Međutim, Ivan Velić uspijeva u pauzi razbuditi Vukove i trio Gilbert-Bilinovac-Novačić ubrzo vraća utakmicu u egal, i to velikom 19:2 serijom. Do kraja utakmice su gosti imali samo jedno vodstvo na početku četvrte dionice preko Tonija Nakića. Razigrao se tada Raley-Ross te ubacio 10 poena u četiri minute te je zajedno s iskusnim Novačićem prelomio utakmicu.