Šibenčani promašili šut za pobjedu, Split u polufinalu

Nakon što je Split slavio u prvoj utakmici doigravanja četvrtfinala HT Premijer lige i poveo 1:0 , vrijeme je za uzvratni susret. Na Baldekinu je Šibenik dočekao ”Žute”. Splićani su na kraju uspjeli izvući pobjedu i plasirati se o polufinale prvenstva Hrvatske.

HT Premijer liga, doigravanje, 5. svibnja

Šibenik – Split 82:84 (23:30, 23:20, 17:20, 19:14)

(Radovčić 20, Gabrić 17 – Katura 18, Scott 15, Širko 12)

Split je odlučio zavladati prvom četvrtinom. Dodatno motivirani, nakon pobijede koja se dogodila u srijedu odlično ulaze u utakmicu. Šibenčani pak ne ulaze baš najbolje sa vidljivim padom u odnosu na prošlu utakmicu. Luka Katura ubacio je 13 poena u prvoj četvrtini kao najrazigraniji igrač splitske momčadi.

Rezultat nakon prve četvrtine je 23:30. Henrik Širko otvara drugu četvrtinu pogodivši tricu iz skoro nemoguće pozicije pri kraju isteka napada. Vidljivo je da Šibenik bez Radovčića ne može doći do nekog rješenja. Unatoč vodstvu od sedam poena na kraju prve četvrtine, Šibenik uspijeva doći na minus dva sedam minuta prije kraja druge četvrtine a samo 30 sekundi nakon dolaze do izjednačenja.

Četiri minute prije kraja četvrtine odlaze u minimalno vodstvo. Splićani nemaju razloga za odustajanje i na odmor se ide rezultatom 46:50. Gabrić ubacuje tricu i time započinje treća četvrtina. Pridružuje mu se Nakić i Šibenčani ponovno ulaze u vodstvo. Skelin traži minutu odmora nakon dobre serije domaćina. Serijom od 0-8 trener Anzulović zove minutu odmora. Split je većinu četvrtine u blagoj prednosti pa semafor na kraju treće četvrtine pokazuje rezultat 63:70.

Pet poena vežu Katura i Filipović pa Žuti vode s devet razlike nakon par minuta igre u četvrtoj dionici. No, Radovčić i Pandurić vraćaju domaće u igru dvije i pol minute prije kraja (77:80). 40 sekundi prije kraja Domagoj Šarić polaganjem smanjuje na 80:82, a Šibenčani sitnim prekršajima ulaze u bonus. Krenuo je Mike Scott u prodor ali na kraju je nakon promašenog šuta i skoka u napadu izborio dva bacanja od kojih pogađa samo jedno.

Širko petim prekršajem vodi Radovčića na liniju slobodnih bacanja deset sekundi prije kraja koji je oba puta precizan (82:83). Scott je pogodio jedno bacanje, domaćini su brzo povukli napad i pokušali tricom donijeti pobjedu, ali Mileković nije bio precizan i Splićani odnose pobjedu.