A2 Jug: Šibenčani silovito preko Jazina

Tijekom tjedna odigrano je novo, 14. kolo A2 lige Jug u kojem su tri vodeća sastava ubilježila uvjerljive pobjede na svojim gostovanjima, a do tek druge pobjede došao je i posljednje plasirano Trogir, pobijedivši u gostima Cetinu.

Jazine – GKK Šibenik 72:128 (22:24; 37:55; 56:89)

Jazine: Čiklić 28, Baždarić 4, Kovačević 10, Banić 10, Atelj 4, Josipović 14, Mihoč, Grabovac, Banović 2, Kaštropil
GKK Šibenik: Junaković 10, Šarin 5, Grubišić 10, Mišić 13, Kalpić 20, Bašić 8, Blaće 13, Grgat 13, Vukičević 4, Ćićin-Šain 6, Sandrić 19, Radovčić 7

Najuvjerljiviju pobjedu ubilježili su košarkaši GKK Šibenika na gostovanju u Zadru kod Jazina. Utakmica u maloj dvorani SC Višnjik bila je izjednačena tek prvu četvrtinu, dok su već na poluvremenu Šibenčani ostvarili visokih 18 koševa prednosti, a na kraju treće četvrtine vodili sa čak 33 koša razlike (56:89).

Šibenčani su inače najefikasniju momčad svih pet drugih liga (95 poena u prosjeku) limitirali na svega 72 ubačaja, a zabili im nevjerojatnih 128 i poslali poruku svojim konkurentima Sonik Puntamici u borbi za naslov prvaka. Svi igrači Narančastih upisali su se u strijelce, a najefikasniji su bili mladi Franko Kalpić s 20 poena i Marko Sandrić s 19, dok je Ivan Grgat u svom debiju ubacio 13.

Kod Jazina je standardno najbolji bio Roko Čiklić s 28 ubačenih poena.

DOŠK – Sonik Puntamika 54:85 (17:22; 32:40; 45:59)

DOŠK: Pavelić, Nimac 2, Copić, Matić 6, Pehar 4, Matulja 11, Melvan, Malenica 13, Grgurica 18, Vlaić
Sonik Puntamika: Tuta 3, Anđelić, Ivanić 2, Gligora 12, Bulić 11, Marin 6, Petani 13, Dražović 13, Longin, Čakarun 15, Marčev 8, Zagorac 2

Puntamičani su također došli do uvjerljive pobjede. Na gostovanju u Drnišu kod DOŠK-a slavili su sa 54:85, slomivši otpor žilavih domaćina tek u drugom poluvremenu.

Marijan Čakarun s 15 poena je bio najefikasniji igrač Puntamičana, dok je Mateo Grgurica kod domaćih ubacio 18.

Solin – Kaštela 75:97 (8:29; 35:53; 54:74)

Solin: Bralić 2, Vuković 8, Ibrišimović 13, Cvitanović, Barišić, Duvnjak 2, Milanović 7, Vukšić 19, Bulić, Elez, Lozančić 19, Egerić 5
Kaštela: Topić, Tešija 6, Pruže 6, Biočić 7, H. Jurić, Vručinić 6, Režić 24, Odak 2, M. Jurić 4, Čirko 25, Madunić 8, Kaliterna 9

I trećeplasirani košarkaši Kaštela upisali su uvjerljivu gostujuću pobjedu, a njihova je još slađa jer je ostvarena na susjednom terenu u Solinu. Domaćini nisu bili dostojan protivnik, pa su tako već na kraju prve četvrtine izostali visokih 21 koš razlike, ubacivši pritom svega osam poena.

Tomislav Lozančić i Luka Vukšić su s po 19 poena podijelili mjesto najučinkovitijeg domaćeg igrača, dok je kod gostiju Ivan Čirko ubacio 25, a Stipe Režić dodao 24 za konačnih 75:97.

Cetina – Trogir 73:86 (17:25; 31:46; 55:66)

Cetina: Klarica 31, Boban 4, Dukić 3, Bru. Šipić 11, Buzolić 4, Jelović, Perić 12, Bra. Šipić, Vukas, Knezović-Žuro, Tomašević, Jadrijević-Tomas 8
Trogir: Vučko 5, Rašetina 11, A. Bilić 14, Poljičanin, I. Bilić 8, Blajić, Roso 18, Krajina 16, Šipić 14, Kuliš

Tomislav Roso s 18 i Filip Krajina s 16 koševa vodili su Trogir do tek druge pobjede u prvenstvu, a kao i prva i ova je ostvarena protiv momčadi Cetine. Trogirani su u Trilju slavili sa 73:86 i tako se vratili u borbu za opstanak u drugoligaškom društvu. Domaćinima nije pomogao ni Luka Klarica s 31 poenom.

Omiš Galeb – Poličnik 78:64 (22:13; 42:29; 57:44)

Omiš Galeb: Kalajžić 8, Babić 5, T. Vuko 7, Očašić, Grizelj, M. Vuko 18, Penović 12, Bokšić 16, Džapo 12, Granić, Nikolić
Poličnik: Bašić 16, M. Bulić 5, Baričević 2, I. Bulić 9, Škara 10, Vidaković, Jurica 5, Kovačević 2, Jurjević 10, Mijolović 5

Omiš Galeb je na domaćem parketu sa 78:64 pobijedio branitelja naslova Poličnik i tako ostvario vrijednu pobjedu u bijegu s dna ljestvice.

Najbolji je s 18 ubačaja bio Martin Vuko, dok je kod gostiju opet najbolji bio junior Zadra na posudbi, 18-godišnji Lovre Bašić sa 16 koševa.

Metković – Sukošan 84:74 (19:21; 41:37; 56:60)

Metković: Marin 7, Habul, Karakaš 32, Galov, Dominiković 9, Matić 14, Obšivač, Karač 10, Bušić, Vuletić, Ramić 12
Sukošan: Blažević 17, Mrkić 13, Brzić, Knežević 3, Krešan 2, Dević 11, Hoti 10, Perić 15, Glavan 3, Crnjak

U Metkoviću su se sastali istoimeni domaćin i momčad Sukošana, a Metkovčani su pobjedom 84:74 uhvatili mjesto u sredini tablice, te se bodovno izjednačili sa Sukošanom, Jazinama i Solinom.

S 32 ubačena poena ponovno ih je predvodio Milan Karakaš, dok je kod gostiju Nikola Blažević ubacio 20.

Novo kolo igra se već za vikend, a najvatrenije bi moglo biti u Trogiru gdje će domaćin i DOŠK odigrati možda ključnu utakmicu u borbi za opstanak.