Kvalifikacije: Šibenčani uvjerljivo protiv Hermesa

U 7. kolu kvalifikacija za A1 ligu šibenski sastav je upisao uvjerljivu pobjedu na gostovanju protiv Hermes Analitice. Slavili su favorizirani Šibenčani bez većih problema s visokih 73:97 i tako sigurno koračaju prema prvoj ligi.

Hermes Analitica – Šibenik 73:97

Domaćini su se dobro držali u prvoj četvrtini u kojoj su Šibenčani imali najviše plus pet koševa prednosti (16:21), no ubrzo su u nastavku gosti ubacili u malo višu brzinu i brzo došli do dvoznamenkastog vodstva sredinom druge četvrtine (25:38).

Na toj razlici su se držali bez većih problema te su ponovno sredinom treće četvrtine odigrali par minuta u višoj brzini (40:58) i potpuno slomili zagrebački sastav. Do kraja je ostalo samo pitanje kolika će biti razlika.

Kod Šibenika su se istaknuli Domagoj Bašić s 18, Filip Vukičević sa 16 i Martin Junaković s 14 ubačaja. Dobar je bio i Ljubo Šamadan s 13 koševa.

Očito je da su gosti za koju klasu bolja momčad. Šibenčani su tako i dalje jedina neporažena momčad u kvalifikacijama s pet pobjeda. Zagrepčani su pak na pretposljednjem četvrtom mjestu s dvije pobjede i ovo im je četvrti poraz.

U idućem kolu Šibenik dočekuje Škrljevo na Baldekinu dok su “Analitičari” slobodni.

Martin Junaković bio je zadovoljan igrom: “Mislim da smo rutinerski odradili današnju utakmicu. Ušli smo agresivno i odmah na početku dali do znanja domaćinu kakav će biti tijek utakmice. Utakmicu smo dobili dobrom obranom , pogotovo prve tri četvrtine. U posljednjoj je malo obrana pala jer su i ostali igrači dobili priliku. Bilo je dosta kontranapada, atraktivnih poteza sa obje strane. Pokazali smo timsku nadmoć u odnosu na ostale ekipe kvalifikacija.”