Šibenčani vrlo uvjerljivi u Sokolani

Pretposljednje kolo Lige za ostanak donijelo je ogled Ribole Kaštela i Jolly JBS-a u Kaštel Sućurcu.

U susretu koji nije imao rezultatskog značaja (obje su momčadi osigurale ostanak) slavili su gosti rezultatom 111:84.

Momčad trenera (i sportskog direktora) Davora Vidačka otpočetka je krenula agresivno i već na kraju treće minute košem Filipa Najeva povela 15:3. Kaštelani uzvraćaju serijom 13:4 preko Ćubele, DošenaŠipića za 19:16 u 6. minuti.

Na kraju prve četvrtine prednost gostiju iznosila je sedam poena, da bi Đurić tricom i Subotić na startu druge dionice vratili Šibenčanima dvoznamenkasto vodstvo. Oslabljeni domaći (igrali bez ozlijeđenih Diminića i Biočića) teško su se nosili s poletnim gostima koji su bez puno teškoća dolazili do šuta i sredinom druge četvrtine otišli na +16 (45:29). Nosili su ih Vrlika i Katura, a u samoj završnici prvog poluvremena iskusni Subotić i mladi Perković tricama su postavili konačnih 54:40.

Na početku drugog poluvremena stigli su Kaštelani na -9 (60:51), ali gosti preko Kature, Gulama i Pavlovića rade seriju 11:0 i tako otklanjaju sve dileme o konačnom pobjedniku. Na kraju zaslužena pobjeda Jollyja (111:84) koji će u posljednjem kolu ugostiti VROS Osijek. Kaštelani će na put u Goricu, a eventualna pobjeda Bralićeve momčadi spasila bi susjede s Gripa igranja kvalifikacijske utakmice.

Luka Katura bio je najbolji igrač gostiju s 26 poena, osam skokova i šest asista (val. 37), Vrlika je upisao 24 poena (7sk), Subotić 14 (3sk, 7as) i Najev deset poena (5sk, 2bl). Ivan Ćubela (23p, 4sk, 2as), Dino Šipić (20p, 6sk), Ivan Rašetina (16p, 5sk) i Nikola Došen (10p, 5sk, 6as) prednjačili su u momčadi Ribola Kaštela.