Zadru matineja u Trnskom i prednost u borbi za treće mjesto

Košarkaši Zadra u današnjoj su podnevnoj matineji u zagrebačkoj dvorani Osnovne škole Trnsko sa 79:88 savladali domaće košarkaše Zagreba i time napravili značajan korak ka trećem mjestu ljestvice, koje osigurava nastup u regionalnoj ligi sljedeće sezone. Pitanje je, naime, hoće li po novim pravilima biti dopušteno da više od dva kluba iz istog grada smiju nastupati u navedenom natjecanju, pa Zadrani žele i mimo toga osigurati svoj nastup.

Otvaranje utakmice donijelo nam je uobičajeno ispitivanje snaga, a prvo malo rezultatsko odvajanje donio je Zadru povratnik nakon ozlijede Marko Ramljak, koji je nakon osam minuta igre postavio 11:17. Do konca prve četvrtine domaćini su uspjeli izjednačiti, a rezultat nakon prvih deset minuta postavlja tricom Lovre Bašić (17:20). Mini-serijom 8:2 Mravi su sredinom druge dionice poveli sa 31:27, a do najvećih +7 (41:34) stigli su slobodnim bacanjima Ivana Milekovića minutu prije poluvremena. Ipak, do konca prvog dijela Ramljak je s dvije uzastopne trice vratio Zadrane u egal utakmicu (41:40).

Nakon tri minute igre u drugom poluvremenu gosti vraćaju prednost na svoju stranu (49:51), a bolju igru nastavili su pružati i u narednim minutama, pa je Josip Sobin postavio do tada najvećih +8 na utakmici (57:65). Dvica Marina Šarlije i trica Milekovića donijeli su domaćinima prihvatljivijih 62:65 uoči posljednjih deset minuta.

S pet uzastopnih poena Henrika Širka na otvaranju posljednje četvrtine Zadrani su ponovno stigli na +8. Nikako košarkaši Danijela Jusupa više utakmicu nisu uspjeli vratiti u egal, a u posljednju se minutu ušlo s jedinom dvoznamenkastom prednošću Zadrana na utakmici (73:83). Pokušali su tada domaćini brzim napadima i brzim prekršajima doći do smanjenja rezultata, a konačnih 79:88 postavlja Širko pogođenim jednim slobodnim bacanjem.

Pavle Marčinković s 18 je koševa i osam skokova bio najbolji igrač domaćina, a po valorizaciji 28 i cijelog susreta. Pratio ga je s 15 poena Ivan Batur, 11 je dodao Jakov Vladović, a po deset Mileković i Šarlija (7 skokova). Zanimljivost je da su svi nabrojani osim Milekovića rođeni Zadrani. U redovima pobjednika 18 je poena ubacio Filip Kraljević, 15 je dodao Sobin, 14 uz devet asistencija Bašić, a po poen manje od njega ubacili su Boris Barać (8 skokova) te Ramljak.