Šibenik i dalje bez poraza, Cibona nije uspjela doći do preokreta

Košarkaši Šibenika su i nakon šestog kola HT Premijer lige ostali neporaženi, nakon što su pred svojim navijačima odličnom igrom svladali zagrebačku Cibonu. Kako su Šibenčani nastavili niz pobjeda, tako je Cibona nastavila niz poraza. Vukovi su izgubili i četvrtu utakmicu zaredom, jedan dan nakon što su ostali bez trenera.

HT Premijer liga, 6. kolo, 12. studeni:

Šibenik – Cibona 73:71 (23:12, 21:21, 18:18, 11:20)

Šibenik: Bašić 20, Radovčić 9, Bundović 6, Pandurić 4, Nakić 11, Šarić 4, Vitali 8, Gulin, Jelić, Mileković 5, Paić 6, Klepo

Cibona: Uljarević 8, Žorić 14, Melvin 8, Bošnjak 3, Tomas 14, Bilinovac 4, Ćorić, Novačić 7, Rozić 13, Ljubičić, Gospić 2, Mandić

Domaći je sastav ušao ozbiljnije i agresivnije u susret, a to se naravno odrazilo i na rezultat. Već u prvoj dionici Šibenik je došao do dvoznamenkaste prednosti (14:4), a nakon deset minuta bilo je 23:12. Košarkaši Cibone nekoliko su puta smanjili zaostatak na jednoznamenkaste brojke pokušavajući doći do egala, no momci Vladimira Anzulovića imali su jako dobru šutersku večer te su čuvali svoju prednost. Na predah se otišlo rezultatom 44:33.

Šibenčani su pružali bolju igru i u nastavku susreta. U trećoj dionici njihova je prednost došla do maksimalnih plus 19 (60:41), ali su Vukovi do isteka četvrtine još jednom smanjili na 11 koševa zaostatka (62:51). Cibosi se i dalje nisu predavali, a dvije minute prije kraja susreta smanjuju na samo jedan poen zaostatka (70:69). U vrlo napetoj završnici ruke su zadrhtale igračima obiju momčadi, ali su domaćini ipak odnijeli pobjedu, iako je Cibona imala posljednji napad za pobjedu kojeg nije realizirao Karlo Uljarević.

Šibenčane je do pobjede vodio Domagoj Bašić s 20 koševa (šut za tri poena 6/9), a dobar je bio i Toni Nakić s 11 ubačaja. Kod Cibone je prednjačio Luka Žorić s 14 poena i osam skokova, a jedan koš manje zabio je Marin Rozić.

U idućem kolu Šibenik gostuje kod Hermes Analitice, dok će Cibona na svom parketu dočekati Vrijednosnice Osijek.