Pula u Kupu Krešimira Ćosića osvetila poraz od Podravca u prvenstvu

U susretu 1. kruga Kupa Krešimira Ćosića Pula 1981 je na domaćem terenu izborila gustu pobjedu i izbacila KK Podravac, osvetivši im se tako za jučerašnji uvjerljivi poraz u 5. kolu Prve lige.

Kup Krešimira Ćosića, 1. krug, 12. studeni

Pula 1981 – Podravac 88:86 (20:27, 28:16, 18:29, 22:14)

Pula 1981: Perdija 14, Dubroja 16, Božić 10, Dojkić 16, Anderson 22, Malagić, Blažević 8, Grgić, Kondić 2, Jakšić, Zvijerac

Podravac: S. Zadravec 22, J. Zadravec 24, Šestak 14, Kodba 1, Maslić 12, Šiprak 11, Balatinec 2, Križić, Cestar, Katavić

Da Puli neće biti lako, uvjerili su se nakon samo šest minuta utakmice, kada košarkaši Podravca dolaze do značajnih deset koševa prednosti (8:18). Puljani ipak nešto živahnije otvaraju drugu dionicu i ostvaruju silovitu seriju te na odmor odlaze s prednošću 48:43.

Nisu se gosti predavali, u trećoj dionici ponovno dolaze u prednost, najveća razlika bila je osam koševa u njihovu korist, a početkom zadnje četvrtine ponovno deset. Sve to ipak nije bilo dovoljno da gosti nakon pobjede u domaćem prvenstvu slave i u Kupu – Ante Božić je polaganjem u posljednjoj sekundi postavio konačnih 88:86 i odveo Pulu u drugi krug.

U domaćim redovima istaknuo se američki playmaker Kyron Anderson s 22 koša (šut 9/13), a sjajnu utakmicu odigrali su i Marko Dojkić te Leon Dubroja, obojica s 16 postignutih koševa. Podravac su predvodili braća ZadravecJulijan je postigao 24 koša, a Stefan njih 22.