Šibenik nastavio pobjednički niz

Košarkaši Šibenika su u 8. kolu Premijer lige domaćim slavljem nad VROS Osijekom nastavili pobjednički niz. Pred 700 gledatelja na Baldekinu su pali Osječani pa su tako Šibenčani trenutno vodeći s osam pobjeda. Utakmicu su riješili praktički na poluvremenu odvojivši se na dvoznamenkastu prednost, a na kraju je završilo sa 74:62

Premijer liga, 8. kolo, 8. prosinac:

GKK ŠIBENIK – VRIJEDNOSNICE OSIJEK 74:62 (19:12,15:11,15;14, 25:25)

GKK ŠIBENIK: Radovčić 13, Šarić, Vitali 8, Gulin, Bašić 15, Bundović 12, Pandurić 22, Jelić, Mileković, Nakić 4, Klepo, Paić
VRIJEDNOSNICE OSIJEK: Boban, Taylor 11, Došen, Levinson, Markulin 8, Anzulović, Šarac 8, Krajina 4, Jois 19, Vrkić 12, Turalija

Odlično su raspucani domaćini otvorili s 12:3. Osječani su se uspjeli konsolidirati i vratiti u egal. No, Šibenčani su se uspjeli izvući iz mini napadačke krize pred kraj poluvremena pa zahvaljujući solo akciji Bundovića i košem kapetana Bašića sa svoje polovice terena zaključuju poluvrijeme s 34:23.

Taj “nesvakidašnji” potez Bašića digao je atmosferu u momčadi, ali i na tribinama pa su domaćini nošeni publikom i u trećoj četvrtini nastavili s kvalitetnom igrom. Prednost je u trećoj četvrtini dosezala i do plus 14, a Osječani više nisu uspjeli zaprijetiti. Posljednjih deset minuta bilo je odrađivanje posla jer rezultat više nije dolazio u pitanje.