Šibenik ostao stopostotan

U osmom kolu HT premijer lige Košarkaški klub Ribola Kaštela dočekao je Građanski košarkaški klub Šibenik. Domaćini zauzimaju posljednje mjesto na tablici s omjerom 0-6. Kod gostujućih igrača stanje je obrnuto. Njihov omjer na tablici je 6-0.

Premijer liga, 8. kolo, 2. prosinac

Ribola Kaštela – Šibenik 63:70 (12:24, 20:13, 16:24, 15:9)

Kaštela: Kljajić 8, Mikulić, Rhymes 10, Karanušić, Pruže, Došen 18, Galić 7, Mandić 10, Đugum 2, Živković, Roso, Šipić 8.
Šibenik: Radovčić 12, Šarić, Vitali 13, Gulin, Bašić 12, Bundović 6, Pandurić 14, Jelić, Mileković 5, Nakić 8, Klepo, Paić.

Gosti iz Šibenika bolje ulaze u susret. Prve četiri minute susreta šutirale su se samo trice. Šibenčane predvodi Toni Nakić s ubačenih osam poena. Izlaskom Roka Galića na klupu kaštelanima popušta obrana. Najrazigraniji igrač kaštelanske ekipe je Nikola Došen s ubačenih sedam poena. Prva četvrtina završava rezultatom 12:24 .

U izuzetno uzbudljivoj drugoj dionici Kaštelani jačaju obranu. Akcije su razrađenije, pokretljivost lopte veća te tako lakše dolaze do poena. Momčadi odlaze na poluvrijeme rezultatom 32:37.

U trećoj četvrtini, pogreškama u napadu domaćina, Šibenčani povećavaju svoju prednost. Kaštelani prve četiri minute zabijaju samo dva poena. Luka Pandurić najbolji je igrač Šibenika s 12, dok  Kenneth Rhymes s deset poena drži domaćine da ne potonu. Sjajnom tricom Krešimira Radovčića gosti odlaze na plus 16. Došen uzvraća s tri poena, no i dalje nedovoljno da se približe gostima. treća četvrtina završava rezultatom 48-61.

Četiri minute prije kraja utakmice, tricom Mateja Kljajića domaćini dolaze na minus šest. Nizom grešaka te prisutnim umorom domaćini primaju još četiri poena te Šibenčani imaju plus deset. Propuštenim slobodnim bacanjima Ace Mandića, gosti ostaju na istoj razlici te polako privode utakmicu kraju. Utakmica završava rezultatom 63:70.