Bosco na krilima Gilberta do pobjede protiv Grafičara

U šestom kolu Prve lige, Bosco je upisao domaću pobjedu protiv Grafičara. Pobijedili su rezultatom 95:80.

Prva liga, 6. kolo, 2. prosinac

Bosco – Grafičar 95:80 (28:13, 19:19, 25:23, 23:25)

Bosco: Gilbert 36 (14sk), Jularić 17, Bubalo 12 (9sk), Kuga 9, Divić 9, Perković 5, Milatić 5, Tušek 2, Božić, Stipanović, Sušac.
Grafičar: Matija Novak 19, Šamarija 16 (10sk), Poljak 11, Štefan 11, Prprović 9, Manuel Novak 8, Nakić 4, Siladić 2, Mario Novak, Turek.

Bosco je furiozno ušao u utakmicu, te je prvu četvrtinu dobio s ogromnih 15 poena razlike, što će se pokazati presudnim, budući da smo u nastavku utakmice gledali izjednačenu igru. Druga četvrtina je bila izjednačena po broju koševa, a nakon poluvremena i povratka na parket ista priča, Grafičar je čak uspio zadnju četvrtinu dobiti s dva poena razlike.

Bosco je do pobjede predvodio nevjerojatni Dominic Gilbert, koji je zabio 36 poena, tomu dodao 14 skokova i četiri asistencije uz valorizacijski indeks 42.

Bosco je ovime upisao i petu pobjedu u dosadašnjih šest kola, dok je Grafičar ostao na samo jednoj pobjedi uz pet poraza.

U sljedećem kolu Bosco će u goste Puli 1981, a Grafičar će ugostiti splitski Universitas.