Šibenik preko Zaboka do osme pobjede

U susretu 12. kola A1 lige GKK Šibenik je Baldekinu svladao Zabok. Dvoboj je bio lišen neizvjesnosti već u prvom poluvremenu kada je domaći sastav pobjegao na 15 razlike i prednost mirno čuvao do kraja susreta.

Šibenik – Zabok 86:73 (26:18; 47:32; 70:51)

Šibenik: Radovčić, Badžim, Mišić 2, Kalpić 1, Bašić 15, Blaće 5, Skorić, Vukičević 21, Šamadan 26, Španja, Petani 16, Došen.
Zabok: Kuga, Raić 9, Anzulović 3, Lež 16, Svoboda 4, Vlaić 10, Črnjević 2, Marić 8, Lebo 4, Tuđen, Ceranja 15, Smolić 2.

Pred gotovo punim Baldekinom Šibenik je odlično otvorio susret. Nošeni Funcutima krajem prve četvrtine odvajaju se na osam razlike. Kako se poluvrijeme bližilo kraju tako je i prednost domaćih rasla. Na veliki odmor Šibenčani su otišli s 15 poena prednosti.

Zabok se pokušao vratiti u utakmicu, ali bezuspješno. Domaćin je jednostavno bio bolji i brži, a krajem treće dionice ubačajima Domagoja Bašića pobjegli su na maksimalnih 22 razlike. Utakmici tu nije bio kraj. U samo tri minute gosti rade seriju 13:0 za opasnih minus devet sedam minuta prije kraja.

Jeronimo Šarin je potom pozvao minutu predaha i smirio svoje igrače. Zabok se više nije približavao, a do kraja utakmice se igralo koš za koš. Nakon isteka 40. minute na semaforu je svjetlilo 86:73.

Ljubo Šamadan bio je najefikasniji s 26 poena, a pratio ga je Filip Vukičević s 21 poenom i čak 18 skokova. Teo Petani ubacio je 16, a Bašić 15. U gostujućim redovima veteran Robert Lež zabio je 16, s Josip Ceranja 15.

U sljedećem kolu Zabok dočekuje Kvarner dok Šibenik putuje na teško gostovanje u Sinj.