Šibenik slomio Šrkljevo na Baldekinu nakon tri produžetka

Kakvo otvaranje sezone na Baldekinu. Prva domaća utakmica GKK Šibenika i slavlje nakon tri produžetka.

HT Premijer liga, 2. kolo, 13. listopad

GKK Šibenik – KK Škrljevo 103:101 (16:15, 23:25, 19:17, 16:17, 29:27*) – tri produžetka

(statistika)

Šibenčani su dobro krenuli s početnih 11:4, no žilavi gosti se ne daju tako lako i brzo se vraćaju u utakmicu. Cijela utakmica je bila dosta tvrda i izjednačena. Iako su domaćini imali blagu prednost, većinom se igralo koš za košem s dosta izmjena u vodstvu.

Imali su gosti par dobrih mini serija, no najviše što su postigli bilo je plus pet na njihovom kontu sredinom druge i sredinom treće dionice. Pet minuta prije kraja izgledalo je da domaćini počinju “lomiti” utakmicu kada su Domagoj Šarić i Pavao Paić povezali dvije trice (66:59). Brzo se gosti vratili, ali danas fenomenalni Toni Vitali s četiri uzastopna poena donosi plus pet Šibeniku minutu prije kraja (73:68). No, Antonio Boban i Brian Williams preokreću utakmicu i donose Škrljevu potpuni preokret, plus jedan 13 sekundi prije kraja.

Nakon minute odmora domaćih Filip Bundović je izborio slobodna bacanja (7/8 FT!). Realizirao je samo jedno i utakmica je otišla u produžetke. Škrljevo je tricom pa košem Dina Stipčića sredinom produžetka poveo za tri, okrenuo početno vodstvo Šibenika, a nakon koša Štembergera i povečano na pet. Ali Vitali sa dva uzastopna koša vodi susret u drugi produžetak.

Obrnuta prića, bolji Šibenik da bi Škrljevo zahvaljujući Štembergeru i Williamsu koji krade loptu minutu prije kraja doveli minimalno vodstvo. U završnici Vitali pogađa jedno slobodno, Dino Stipčić ne uspjeva pogoditi za pobjedu Škrljeva i utakmica ide u treći produžetak. Tamo Šrkljevo vodi pune četiri minute, da bi nakon dva slobodna Milekovića, Šibenik koševima najprije Šarića izjednačio pa kapetana Bašića poveo 103:101.

Nakon timeouta, Williamsa šutira tricu, no neupješno kao i Stipčić u zadnjem pokušaju da bi susret otišao u četvrti produžetak. Nestvarno, pohvale na obje strane.

Vitali je bio danas nezaustavljiv, postigao je na kraju 23 poena, Bašić 47 minuta u to vrijeme ugradio je 22 poena i 3 ukradene lopte. Velik doprinos i Bundovića 15 poena, Pandurića 13, šest asistencija na kraju Domagoja Šarića.

Za Škrljevo Brian Williams 26 poena, 7 asistencija i 6 skokova. Štemberger je pred krajem se razigrao, postigao 13 poena, 8 skokova i 3 asistencije, ali odigrao 46 minuta. Antonio Boban 18 poena (4/8 trica), ali i pet prekršaja – 29 minuta na parketu. Radunić je za 15 minuta dodao 11 koševa, 3 napadačka skoka i  3 asistencije