Šibenik u nastavku slomio Brođane

Košarkaši Šibenika ipak nisu dopustili veliko iznenađenje u 7. kolu A1 lige u kojem su početkom druge dionice zaostajali i 14 koševa razlike, no u drugom poluvremenu primili su dvostruko manje koševa i na kraju zasluženo svladali goste iz Slavonskog Broda rezultatom 80:62. S druge strane, Brođani su imali svoje šanse, no čak 22 izgubljene lopte i samo 21 postignut koš u drugom dijelu koštalo ih je boljeg rezultata na Baldekinu.

Šibenik – Slavonski Brod 80:62 (15:26; 42:41; 62:51)

Šibenik: Radovčić 4, Badžim 14, Andabaka, Mišić 12, Kalpić, Bašić 13, Blaće 2, Marciuš 12 (12sk), Španja 4, Šamadan 13, Petani 6 (8as), Nakić.

Slavonski Brod: Kljaić 5, Čelebija 17 (11sk), Živković 2, Marković 8 (5sk, 5as), Kraljić 3, Ćubela 10 (4as), Cvitanović 4, Krstanović 5 (6sk), Karlović 4, Vučić 4.

Nakon početnog vodstva Šibenčana 9:2, Slavonski Brod je preuzeo apsolutnu dominaciju nad utakmicom i fantastičnom serijom 22:2 u 8. minuti poveo 24:11. U tom periodu Brođani su pogodili četiri trice te su na prvi odmor otišli s prednošću 26:15.

Petu brodsku tricu na otvaranju druge dionice pogodio je Dejan Marković za najvećih plus 14. Od tog trenutka Šibenik je malo po malo stizao prednost Brođana, a u 14. minuti susreta Roko Badžim okončao je njihovu seriju 14:2 za potpuni povratak domaćina u utakmicu (29:31). Odolijevali su Brođani sve do 18. minute kada je Šibenik novim koševima Badžima ponovno prešao u vodstvo. Odmah potom, Marko Karlović i Bruno Čelebija vratili su Slavonski Brod u plus (41:39), međutim, pokazalo se, bilo je to posljednje vodstvo brodskih košarkaša u ovome susretu.

Početkom dugog dijela Šibenčani su uspjeli nametnuli svoj ritam i preko Šamadana i Bašića u 27. minuti prvi put otići na dvoznamenkastu prednost (53:43). Slavonski Brod je do kraja treće dionice uspio držati aktivan rezultat, no otvaranje posljednjih deset minuta ponovno je pripalo domaćinu koji je koševima Šamadana i Mišića otišao na visokih 66:51

U redovima Šibenika petorica košarkaša zabilježila su dvoznamenkasti učinak. Najefikasniji među njima bili su Roko Badžim s 14 te Ljubo Šamadan i Domagoj Bašić s po 13 ubačaja. Double-double učinak od 12 koševa i 12 skokova zabilježio je centar Aleksandar Marciuš.

Najbolji pojedinac kod Slavonskog Broda bio je kapetan Bruno Čelebija s double-double učinkom od 17 koševa i 11 skokova. Ivan Ćubela ubacio je 10, a vrijedi izdvojiti i dobar učinak Dejana Markovića koji je postigao 8 koševa uz 5 skokova i 5 dodavanja.

U sljedećem kolu Šibenik će u derbiju kola gostovati u Sinju kod Alkara, dok će Slavonski brod dočekati momčad Zagreba.