Zabok nadoknadio 20 poena zaostatka

Gosti su imali tijekom utakmice prednost od čak 20 poena, a na ulasku u zadnju četvrtinu 11. Premda se činilo kao gotova stvar, Gorica ipak nije upisala pobjedu. Zabok je u sedmom kolu A1 lige porazio momčad Zvonimira Kovačevića u triler završnici, ponajviše zahvaljujući sjajnom Filipu Palcu koji je u ključnim trenutcima utakmice pokazao najbolje od sebe.

Zabok – Gorica 87:86 (11:31; 35:48; 59:70)

Zabok: Bundović 21(6sk), Lež 21, Vlaić 6, Palac 16, Marić 12, Kapusta 1, Raić 3, Demo, Črnjević, Tuđen, Anzulović, Zrnić 7.

Gorica: Herendić 8, Gazić 13, Kuga, Primorac 16, Žižić 14(10sk), Pašalić, Petrović 4, Krasić 17, Grill, Tomić, Majcunić 2, Rogić 12(6sk).

Utakmica započinje potpunom dominacijom Gorice koja već u prvoj četvrtini radi plus od 20 razlike. Tu prednost održava sve do posljednje dvije minute prvog poluvremena kada im je stao šut a Zaboku krenuo. Domaćin smanjuje do velikog odmora na 13 poena minusa.

U nastavku momčad Dragutina Črnjevića nastavlja istom agresivnošću te dopušta gostima samo tri koša u prvih pet minuta treće četvrtine, dok na drugoj strani pune njihov obruč i smanjuju na osam razlike. Ulaskom u igru Roko Rogić ubacuje pet poena i hvata skokove čime smiruje situaciju te Gorica na ulasku u posljednju dionicu ima prednost od 11 poena. Gostima je samo preostalo mirno svest utakmicu kraju, no Zabok se nije lako predao i već nakon nekoliko minuta spustio gostujuću prednost na samo tri razlike.

Filip Palac četiri minute prije kraja zakucava u tranziciji pod faulom i pogađa dodatno bacanje za 75:75. Nakon velikog broja promašaja s obje strane Palac iznuđuje nova dva bacanja od kojih pogađa prvo a nakon drugog lovi napadački skok nakon kojeg Antonio Vlaić polaže za 78:75. U zadnjoj minuti utakmice Filip Bundović polaže te ubacuje tri bacanja za konačan rezultat 87:86.

Kod domaćina spomenuti Bundović je postigao 21 poen uz šest skokova, dok je Robert Lež upisao također isti broj poena ali uz pet izgubljenih lopti. Palac je završio utakmicu sa 16 ubačaja. U momčadi Gorice, Ante Žižić je upisao double-double učinak od 14 poena i 10 skokova. Nino Primorac je ubacio 16, a Rogić 12 poena.