Siena povela 3-0, solidan Radošević

I dalje nema nikakvih promjena u talijanskoj košarci. Montepaschi Siena je nedodirljiv, pa tako nakon srijede ta momčad u ovogodišnjem finalu protiv Armani Milana vodi 3-0.

Nakon dvije domaće pobjede, ovom je prilikom Siena u gustoj završnici slavila 82-79.

Prva je četvrtina bila izjednačena (15-14 za domaćina), a onda je Siena napravila odmak od suparnika, pa su gosti na odmor otišli s plusom od 10 poena (39-29). Ipak, Armani Milano je smogao snage za povratak, pa se ušlo u neizvjesnu završnicu gdje se cijela dramatika prebacila na izvođenje slobodnih bacanja.

Umalo je stvar za Sienu upropastio Stonerook koji je u samoj završnici, na +1 Siene, promašio oba slobodna bacanja. No, nakon drugog je skok u napadu uhvatio Bo McCalebb, a Lavrinovič je s dva nova bacanja potvrdio treće finalno slavlje njegove momčadi.

Sa 17 poena je baš Lavrinovič bio prvi strijelac Siene, dok je 15 dodao Kaukenas. Kod domaćina je prvi strijelac bio Hairston sa 25 poena.

Hrvatski košarkaš u redovima Armani Milana, Leon Radošević, igrao je ukupno petnaest minuta i iskoristio ih sasvim solidno. Zabio je osam poena, uz dva skoka i dvije blokade. Pogodio je sva tri šuta iz igre, uz slabiji šut s linije slobodnih bacanja 2-6.

Četvrta, možda i posljednja utakmica ove finalne serije, igra se u Milanu u petak. Podsjetimo da je Siena posljednjih pet godina prvak Italije.