Simon donio Efesu kup

Hrvatski košarkaš Krunoslav Simon proglašen je MVP-jem netom završenog turskog Kupa! Iza 32-godišnjeg Zagrepčanina nestvarne su 3 utakmice u kojima je predvodio Anadolu Efes do jedanaestog osvojenog trofeja u ovom natjecanju.

Put do naslova, momčad Efesa započela je na najteži mogući način, utakmicom protiv aktualnog prvaka Europe i turskog prvenstva, momčadi Fenerbahčea. Protiv izraženih favorita, Efes je sjajno otvorio utakmicu te +12 iz prve četvrtine vrlo vješto čuvao do samog kraja. Upravo je posljednja 2 slobodna bacanja za konačnih 83:80 zabio Simon, koji je u veliku pobjedu ugradio 15 poena, uz 8 skokova i 7 asistencija. Napunjeni samopouzdanjem, igrači Efesa su sa turnira ispratili i sjajnu ekipu Darušafake rezultatom 90:76. Simon je bio nezaustavljiv sa čak 29 poena (7/11 trica) čemu je pridodao i 6 asistencija.

Nakon slavlja protiv vodeće ekipe nacionalnog prvenstva, Fenera, u finalu je čekao drugoplasirani Tofaš. Efes je ponovno nevjerojatnim startom u utakmicu praktički nakon 8 minuta i vodstva 24:8, riješio pitanje osvajača Kupa, čime su se iskupili za lanjski poraz protiv Banvita u finalu te na određeni način „spasili“ dosadašnju blijedu sezonu. Simon je ponovno briljirao sa 19 ubačaja i 7 asistencija.

Popularni „Kruno“ potpuno je zasluženo tako došao do jednog od većih priznanja u karijeri. Prava je šteta što sjajnu formu neće okruniti u nadolezeće 2 utakmice nacionale vrste u borbi za Svjetski kup 2019.