Simon predvodio Efes do pobjede u derbiju turskog prvenstva!

U sklopu 14. kola turske lige odigrao se derbi između Anadolu Efesa i Fenerbahčea, u kojem je Efes upisao i 12. pobjedu u isto toliko odigranih utakmica, ovaj su put slavili rezultatom 85:72.

Iako je momčad Igora Kokoškova ušla vrlo dobro u utakmicu, već do kraja prve četvrtine rezultatsku prednost, doduše tek s par poena razlike, preuzeo je Efes. Krajem treće dionice dvoboja vodila je domaća momčad +9, a žuto-crni su bolje ušli u posljednjih 10 minuta te zakomplicirali utakmicu. Ipak, na nešto više od tri minute do posljednjeg sučevog zvižduka kod – 4, Efes s osam vezanih poena Micića, Simona i Larkina odlazi na nedostižnu prednost i zasluženo na kraju slavi 85:72.

Nakon što je protiv Barcelone ubacio 16 poena u prvoj utakmici poslije oporavka od ozljede, Kruno Simon danas je upisao 15 poena, 5 skokova i 6 asistencija, a Moerman je za pobjedničku momčad ubacio 25. Kod Fenerbahčea, povratnik u europsku košarku Marko Gudurić postigao je 12, a Dyshawn Pierre 16 poena.