Široki dovoljnom razlikom svladao Zadrane

Košarkaši Široki Primorke stigli su do vrijedne pobjede nad Zadrom u borbi za opstanak. S večerašnjih su 72:58 prestigli Zadrovih +8 iz prve utakmice i u slučaju jednakog broja bodova na kraju sezone, imati će prednost pred Zadrom.

Široki Primorka – Zadar 72:58 (19:23; 35:30; 53:42)

Široki Primorka: Vragović, Katić 3, Mikulić 7, Petrović, Bilinovac 2, Young 8, Bošnjak 2, Pašalić 18 (6 sk), Jones 22 (6 as), Buva 10 (11 sk), Rikić, Opačak.

Zadar: Bašić, Ivanov 4, Kraljević 8, Lawrence 8, Lyons 24 (5 as), Sobin 6 (12 sk, 3 bl), Đugum, Ramljak, Batur 1, Dijan 1, Prostran, Šutalo 6.

Na otvaranju susreta gledali smo izjednačenu igru s laganom prednošću na strani Zadra, koji je na krilima Marka Lyonsa, odnosno njegovom tricom i to trećom u prvoj četvrtini, na prvi odmor otišao vodstvom 19:23. Domaći trener Ivan Velić imao je što reći svojim igračima, koji su odmah na početku druge dionice puno bolje reagirali i serijom 16:3 stigli na 35:26 tri minute prije poluvremena. Gosti su se tada malo pribrali i s četiri uzastopna poena otišli na odmor s prihvatljivijih 35:30. Sjajni su u prvom poluvremenu bili Drago Pašalić s 14 poena za Široki i Lyons koji je na drugoj strani ubacio 13 koševa.

Nešto više od tri minute u drugom poluvremenu trebalo je Širokom da ode na dvoznamenkastu prednost (41:31) i to dvicom Jonathona Jonesa, a tek u sljedećem napadu Zadar ubacuje svoj prvi koš iz igre u drugom dijelu. Do kraj četvrtine prednost Širokog kretala se između jedne i dvije znamenke, a konačnih 53:42 uoči posljednjih deset minuta postavlja Jones.

Isti igrač tricom otvara posljednju dionicu, na što se dvicom nadovezao Josip Bilinovac za na utakmici najviših +16 (58:42). Gosti tada uzvraćaju serijom 7:2, u koju je Lyons ugradio pet slobodnih bacanja. Iako su novim slobodnim bacanjem Lyonsa minutu i pol prije kraja stigli na -10 (68:58), Zadrani više od toga nisu mogli i pognute glave napuštaju parket Pecare.

Najbolji igrač domaćih bio je Jones s 22 ubačaja i šest asistencija, Pašalić je dodao 18 uz šest skokova, a Ivan Buva je stigao do double-double učinka od 10 koševa i 11 uhvaćenih skokova. Kod Zadra je jedini dvoznamenkasti igrač bio Lyons s 24 poena, a vrijedi istaknuti i vrlo borbenog Josipa Sobina, koji je učinku od šest poena nadodao 12 skokova i tri blokade.

Zadrani su tako ubilježili i svoj deseti poraz u posljednjih 11 utakmica, te su po sedmi puta u posljednjih devet susreta zaustavljeni na manje od 60 ubačenih koševa. Široki je do pobjede došao potpuno zasluženo, a potvrda tome je i da su u većini statističkih kategorija u potpunosti nadigrali Zadrane, kao u broju skokova, osvojenih i izgubljenih lopti, kao i šutu s crte slobodnih bacanja i iz igre.