Križevci nemoćni protiv Zaboka

Zabok je još jednom potvrdio da su jedna od najjačih ekipa lige, pogotovo kada igraju doma. U Bedekovčini su stradali Križevčani rezultatom 104:52.

Zabok – Križevci 104:52 (25:8; 55:24; 80:39)

Zabok: Marić 9, Zrnić 7, Vlaić 20, Lež 19, Crnjević 8, Bagarić 4, Anzulović 5, Ceranja 7, Smolić 4, Lebo 10, Tuđen, Raić 11.
Križevci: Fodor 3, Čiklić 18, Jakoliš 4, Matoić 11, Kapusta, Jurjević 4, Maslić 6, Palčić, Čusek 2, Marković, Prstec 4, Kapelari.

Domaćin je od početka utakmice igrao nemilosrdno, ubacujući 25 poena u prvih 10 minuta igre. S druge strane Križevci su teško dolazili do prilika za šut, u prvoj četvrtini su zabili samo osam koševa. Istim ritmom je nastavljena i druga dionica, no nešto bolje počinju igrati gosti. Zabok je već do poluvremena ubacio 55 poena, a Križevčani na odmor odlaze s minusom od 31 poen.

Nije prošlo niti pet minuta drugog poluvremena, a Zabočani rade novih 15 razlike dok gosti ubacuju samo dva poena. Treća četvrtina završava rezultatom 80:39. S obzirom na to da Križevcima ova utakmica nije od nekog značaja jer će Zabok igrati Ligu za prvaka, priliku su dobili mlađi igrači zadnjih deset minuta.

U pobjedničkoj momčadi najviše su se istaknuli Antonio Vlaić s 20 poena, te Robert Lež s 19 od čega četiri trice. Kod poraženih je Tomislav Matoić ubacio 11 poena, dok je novopridošli Roko Čiklić upisao 18 poena uz čak sedam izgubljenih lopti.