Široki osigurao petu utakmicu, Edwards bacio Baraća na pod

U četvrtom finalnom susretu između Širokog i Igokee pobjeda je opet otišla na stranu domaće ekipe. Široki je dobro igrao toko cijele utakmice, a momčad iz Aleksandrovca slomili su u drugoj četvrtini koju su dobili s osam poena razlike.

Široki je pred prepunom dvoranom od samog starta pokazao da će ga danas zanima samo pobjeda, a to su u konačnici i ostvarili. Nakon što su prvu četvrtinu dobili s četiri poena razlike još su bolje odigrali u nastavku prvog dijela. Igokea nije uspijevala pronaći rješenje za momke iz Širokog i na poluvrijeme se otišlo s plus dvanaest za domaći sastav.

Niti drugo poluvrijeme nije se pretjerano razlikovalo od prvoga. Široki je bio vrlo dobar u svim segmentima košarkaške igre i nije dopuštao gostima da ugroze stečenu prednost u tom periodu igre.

U drugom dijelu vidjeli smo jedan nesportski potez bivšeg igrača Cedevite Corsleya Edwardsa koji je laktom lupio mladog Borisa Baraća i bacio ga na parket, nakon čega je uslijedilo komešanje. Kada se gužva smirila Igokea se približila, ali Široki radi seriju i odlazi na nedostižnu prednost. Utakmica završava rezultatom 86:76.

Ponajbolji u redovima Širokog bio je mladi Bošnjak koji je postigao 18 poena isto kao i Marko Šutalo, a Jones je postigao jedan manje. Kod gostiju najbolji su bili Branko Jorović i Cliff Hammonds obojica sa 17 poena.

Peta i odlučujuća utakmica igra se u Laktašima u utorak i ta utakmica će odlučiti tko će biti novi prvak Bosne i Hercegovine.