Široki u napetoj završnici izgubio od Radničkog

Široki je u 15. kolu ABA lige na Pecari dočekivao Radnički, izravnog konkurenta s dna tablice. Domaćini ipak nisu uspjeli upisati petu pobjedu u sezoni, Radnički je u napetoj završnici bio bolji 81:79.

Široki Primorka – Radnički 79:81 (18:19, 41:42, 63:58)

Široki: Vragović, Katić, Mikulić, Young 5, Petrović 3, Bilinovac, Kaštropil 9, Bošnjak 2, Jones 16, Buva 22, Rikić 2, Opačak 20

Radnički: Seeley, Janković, Lešić 24, Jović, Mlađan 17, Kalinić 14 (8sk), Birčević 1, Pilčević 2, Dimić 3, Brkić 5, Jevtović, Marinović 15.

Širokobriježani su bolje otvorili utakmicu i preko Kaštropila i Opačka su poveli 18:10, ali gosti brzo rade preokret serijom 16:0 i predvođeni Savom Lešićem u 12. minuti dolaze do vodstva 26:18.

Širokobriježanima je velike probleme stvarao i Marko Marinović sjajnim šutevima za tri poena preko ruku domaćina. S druge strane nije dužan ostao ni Ivan Opačak, također izvrstan iza linije za tri poena.

Gosti su ustrajali u pokušajima za tri poena, a Marinoviću se priključio i Dušan Mlađan. No, pred kraj prvog poluvremena budi se Ivan Buva i sa 11 poena uspijeva domaćine držati u igri i smanjiti na samo jedan poen razlike prije odlaska na odmor. Rezultat je bio 42:41.

U drugom poluvremenu Buva nastavlja gdje je stao u drugoj četvrtini, ali i gostujući igrači Marinović, Lešić i Mlađan nastavljaju niz pogođenih trica i ne dopuštaju domaćinima da se odvoje na veću razliku. Igralo se koš za košem sve do 31. minute kada Buva postiže poene za rezultat od 65:58 za Široki, ali gosti za samo minutu rade seriju od 10:0 i preuzimaju vodstvo.

U posljednjih 5 minuta sve poene za domaćine, njih 10, postigao je Jonathan Jones, a goste su predvodili Lešić i Mlađan. Napeta završnica utakmice pripala je gostima iz Kragujevca, nakon što je Sava Lešić 32 sekunde prije kraja pogodio za vodstvo gostiju 80:79, a dva uzastopna prekršaja na njemu napravio je Karlo Vragović. Lešić povisuje prednost na 81:79, a Karlo Vragović u posljednjim sekundama ne uspijeva pogoditi za produžetak.

Gosti su u ovoj utakmici pogodili 14 trica iz čak 41 pokušaja, po pet su ih postigli Mlađan i Marinović, a nadigrali su domaćine i u fazi napadačkog skoka, ubilježili su ih 20, a Široki 9. U 16. kolu Široki gostuje kod Szolnokia, a Radnički dočekuje Crvenu zvezdu.