Široki velikim preokretom do važne pobjede

Široki i MZT odigrali su jednu od neizvjesnijih utakmica prvog dijela ABA lige. Široki je nakon produžetka stigao do pobjede rezultatom 67 :63 i tako je stigao do omjera 3-8, a MZT je ostao na četiri pobjede i doživio sedmi poraz. Ivan Buva vodio je preokret Širokog od -21 do produžetka, a zatim i do pobjede sjajnim double-double učinkom (14 poena, 14 skokova) i pokazao da dostojno može zamijeniti ozlijeđenog Borisa Baraća.

Široki Primorka – MZT Skopje Aerodrom ot67:63 54:54 (14:17; 21:29; 40:46)

Široki: Vragović 7, Babić, Katić 2, Mikulić, Petrović 5 (9sk), Bilinovac 3, Kaštropil, Bošnjak 6 (4as), Jones 15 (4as), Buva 14 (14 sk), Rikić 11, Opačak 4.
MZT Skopje: Sinovec 7, Markovski 3, Kostoski 6, Stajić 0, Lučić 18 (5sk), Stojanovski 4, Gečevski 12, Mladenovski, Čekovski 4, Otašević 6, Reynolds, Davis 3.

Prva četvrtina prošla je u uzajamnom ispitivanju snaga. Nijedna ekipa nije pružila pretežito lijepu igru. Goste je predvodio Todor Gečevski koji je postigao 7 od ukupno svojih 14 poena u prvoj četvrtini, a priključio mu se i Uroš Lučić koji je domaćoj obrani zadavao dosta problema. Širokobriježani su koševe u prvoj četvrtini uglavnom postizali preko Ivana Buve i Jonathona Jonesa.

Drugu četvrtinu gosti podižu tempo igre, što Široki ne uspijeva pratiti te MZT radi seriju 14:0 i dolazi do vodstva od 14:31, ponajviše nošeni igrom Lučića. Široki je odigrao jednu od najlošijih drugih četvrtina ove sezone u kojoj je postigao samo 7 poena, sve u režiji Roberta Rikića i Josipa Bilinovca. Na veliki odmor se odlazi rezultatom 21:39.

Drugo poluvrijeme donosi potpuno novu igru domaćina i osjetan pad u igri gostiju iz Skopja. Jones i Buva se vraćaju svome ritmu iz prve četvrtine, a tricama im se priključuju Domagoj Bošnjak i Tomislav Petrović. MZT u trećoj četvrtini pokazuje neobičnost večerašnje utakmice te postiže samo sedam poena.

Velikom borbenošću, nošeni igrom Jonesa i Buve domaćini u posljednjoj četvrtini opasno prijete i uskoro se približavaju gostima te ih uspijevaju ostaviti u dvadeset minuta drugog poluvremena na 15 postignutih poena. Povratnik u Široki Karlo Vragović pogađa važnu tricu za smanjenje na 47:49 u 37. minuti, ali na drugoj strani Gorjan Markovski jednako uzvraća i gosti odlaze na 47:52. Ključne poene za izjednačenje na 54:54 polaganjem pored veterana Gečevskog postiže Buva.

Utakmica ulazi u produžetke u kojima se igra koš za košem do rezultata 60:60, nakon čega najbolji igrač utakmice Buva pravi razliku svojim poenima i skokovima i uz veliku pomoć suigrača, posebno Jonesa, dovodi Široki do treće ovosezonske pobjede rezultatom 67:63.

Gostima iz Skopja nije pomoglo ni 18 poena Lučića, kao ni 12 Gečevskog, a ni pomoć slovenskog suca Boltauzera u pojedinim trenucima posljednje četvrtine.

U sljedećem kolu obje ekipe igraju utakmice protiv klubova iz vrha ljestvice. Široki gostuje u Zagrebu protiv Cibone, dok MZT dočekuje Crvenu Zvezdu.