Ljubo Šamadan slomio Splićane

U ogledu 9. kola A1 lige na Gripama su snage odmjerili domaći Split i GKK Šibenik. Novu pobjedu su upisali gosti prelomivši susret u posljednjim minutama. Posebno je bio motiviran Ljubo Šamadan koji je praktički sam vratio goste u susret nakon zaostatka u trećoj četvrtini.

Split – GKK Šibenik 83:88 (20:20; 45:40; 65:62)

Split: Subotić 10, Mimica 24, Markulin 3, Filipović, Najev 14, Matić 14, Dominović, J. Jukić 4, I. Jukić, Siriščević 14.
GKK Šibenik: Radovičić, Mišić 17, Kalpić, Bašić 5, Blaće 6, Skorić, Vukičević 13, Španja 2, Šamadan 26, Došen, Badžim 2, Petani 17.

Dobro su domaćini otvorili susret te nakon samo šest minuta igre dolaze do ugodnih 11:2.No,  gosti se, zahvaljujući Filipu Vukičeviću i Teu Petaniju, do kraja četvrtine vraćaju u egal. Na prvi dvominutni odmor se otišlo s izjednačenih 20:20. U nastavku se uglavnom igralo koš za košem sve do 16. minute kada se Splićani ponovno uspijevaju odvojiti na malo osjetljivijih 41:33. Sve to mogu zahvaliti ponajboljem igraču momčadi, Ivanu Mimici (3/5 šut za tri poena večeras).

Poseban problem Splita ove sezone jest plitak kadar. Naime, kad god trener Ante Nazor izvede neku od glavnih violina na kratak predah, protivničke ekipe to po običaju koriste te se lako, kao i u ovom slučaju Šibenčani, vrate u egal ( ili čak naprave razliku, kao u prošlim kolima).

Krajem treće četvrtine su se gosti ponovno vratili u susret, ovaj put na krilima sjajnog Ljube Šamadana. Iskusni Kaštelanin punio je Splićane posebno u trećoj četvrtini te je imao samo tri promašaja iz igre večeras ( šut za tri 2/4; šut za dva 7/8).

U samu završnicu se ušlo u egalu. Posljednje vodstvo Splićani su imali u 37. minuti (76:75). Zatim Šamadan, Vukičević i Petani mini serijom dovode Šibenik za plus šest (76:82) što je u konačnici i prelomilo susret. Pokušali su domaćini stići zaostatak, no za to je bilo prekasno. Završilo je s 83:88 za Šibenčane.

Najbolji u redovima pobjednika bio je Ljubo Šamadan s 26 koševa i deset skokova. Pripomogli su mu Petani i Ozren Mišić sa 17 ubačaja, a dobar je bio i Vukičević s 13 poena i pet skokova.

Kod Splita standardno najbolji bio je Mimica s 24 poena, a još su vrijedni spomena i učinci Najeva, Matića (osam asistencija) i Siriščevića koji su svi ubacili po 14 koševa.