Šiši slavio protiv Zupca u fantastičnoj utakmici!

U večerašnjim satima utorka odigrana je utakmica između Phoenix Sunsa i LA Clippersa, odnosno Darija Šarića i Ivice Zupca. U odličnom dvoboju slavili su Sunsi ubačajem Devina Bookera u posljednjoj sekundi, a momčad iz Arizone upisala je na taj način i treću pobjedu zaredom, te tako poslala poruku kako da i dalje vjeruje da može uhvatiti playoff NBA lige.

Cijela utakmica protekla je u izjednačenom tonu, Šarićeva momčad ipak je držala blagu prednost u prvom poluvremenu otišavši na odmor s prednošću od sedam poena. Nakon velikog odmora Clippersi dodaju gas te serijom 8:0 poravnavaju rezultat, a fantastične minute u tim trenucima pružao je Ivica Zubac.

U posljednjoj četvrtini vidjeli smo pravu dramu. Pola minute do kraja Kawhi Leonard sigurnim slobodnim bacanjima poravnao je rezultat, a Sunsi su krenuli u napad za pobjedu, međutim, Ricky Rubio nije iskoristio priliku. Zubac hvata skok, ali njegovo dodavanje presjeca Mikal Bridges, koji dodaje Devin Booker, a on sa zvukom sirene ubacuje za veliko slavlje Phoenixa rezultatom 117:115.

Hrvatski reprezentativci odigrali su odlične partije, naročito Ivica Zubac. Centar Clippersa upisao je double double s 18 poena uz 12 uhvaćenih skokova za 24 minute. Dario Šarić je s druge strane imao 13 poena, ali i 8 skokova. Šibenčanin je na parketu proveo 26 minuta.

Booker je bio prvo ime utakmice s 35 poena i osam asistencija, Deandre Ayton dodao je 19 poena i sedam skokova. Kod poraženih je bolji od ostalih bio Leonard s 27 poena i 7 skokova.