Sjajan Vuković, dobra predstava Bosca protiv Zadra

Košarkaši Zadra upisali su uvjerljivu pobjedu na otvaranju HT Premijer lige. Ekipa iz Grada košarke slavila je na gostovanju kod novog premijerligaša Bosco s rezultatom 88:101. Odličnu partiju odigrao je Domagoj Vuković koji je uz 22 poena uhvatio čak 17 skokova te se na početku sezone nametnuo u prvu violinu Pipanove momčadi.

HT Premijer liga, 1. kolo, 9. listopada

Bosco – Zadar 88:101 (17:24, 23:29, 23:30, 25:18)

(Primorac 20, Chavlovich 14 – Vuković 22(17sk), Krajina 14, Grant 13)

Dobro su se košarkaši Bosca držali tijekom cijelog susreta. Tek krajem prve dionice Zadrani stižu do značajnijeg rezultatskog odvajanja, i to na plus sedam (17:24). Sredinom druge četvrtine Zagrepčani smanjuju na minus četiri (35:39), ali puno širi roster gostujuće momčadi dolazi do izražaja i do velikog odmora Zadar bježi na 13 poena razlike (40:53).

Presudnom se pokazala ogromna nadmoć u segmentu skoka. Momčad Aleša Pipana uhvatila je dvostruko više skokova od Bosca (27/54) i tu domaćini mogu tražiti razloge poraza i raditi na popravljanju tog detalja. Prednost je u nastavku dosezala i do 20-ak poena razlike, ali Zagrepčani su u posljednje dvije minute susreta uspjeli ublažiti poraz.

Pet igrača Zadra upisalo je dvoznamenkasti broj poena. Najbolji je bio već spomenuti Vuković, a dobre role odigrali su još i Kristijan Krajina s 14 poena, šest skokova i četiri asistencije, Malcolm Grant s 13 poena i sedam asistencija, Mario Little s 12 poena, odnosno Jure Planinić koji je za 12 minuta na parketu stigao ubaciti 11 poena i pritom uhvatiti šest napadačkih skokova.

Kod poraženih je najefikasniji bio ujedno i najiskusniji igrač, Mladen Primorac s 20 poena i četiri skoka. David Chavlovich je ubacio 14 uz pet asistencija. Stjepan Tešija je ubacio 12 uz sedam skokova, a po 12 su ubacili još Jan Palokaj i Antonio Jularić.