Sjajni Bender vodio Maccabi do gostujuće pobjede

U zaostaloj utakmici izraelskog prvenstva, Maccabi Tel Aviv naših Ante Toni Žižića i Dragana Bendera kao gost je slavio kod Ironi Nes Zione rezultatom 58:65.

Prvo poluvrijeme nagovještavalo je da će ponos Izraela već nakon 20 minuta riješiti pitanje pobjednika i time opravdati status velikog favorita, pa je tako Maccabi na veliki odmor otišao s čak 17 poena prednosti.

Ipak, treća četvrtina bila je iznimno dobra za domaćine. Limitirali su Maccabi na samo 9 poena, dok su oni ubacili 22 i na taj način “zakuhali” dvoboj. Uspjela je Ziona u 33. minuti i povesti s 64:63, ali više od toga nisu mogli jer je Maccabi “dodao gas” i slavio u ovoj ne pretjerano lijepoj utakmici.

Igrač susreta bio je hrvatski reprezentativac Dragan Bender koji je upisao double double učinak od 19 poena i 11 skokova, dok je Ante Toni Žižić uz 12 poena uhvatio 9 skokova.