Sjajni Damjan Rudež, u finalu El Clasico

Košarkaški “el clasico”, sudar Barcelone i Real Madrida, odigrat će se u nedjelju u finalu Španjolskog superkupa koji se održava u Zaragozi.

Barcelona – Valencia 77:63

Prva je finale izborila Barcelona, aktualni branitelj naslova, a ujedno i trostruki uzastopni osvajač ovog natjecanja. Barcelona je s glatkih 77-63 nadigrala momčad hrvatskog stručnjaka Velimira Perasovića.

Barcelona je otvorila susret furiozno, te nakon prvih 10 minuta već otišla na +10. Do poluvremena je Valencia smanjila na šest razlike, ali je s pobjedom u preostale dvije četvrtine Barca samo potvrdila ulazak u finale.

U redovima pobjedničke momčadi Ante Tomić odigrao je 19 minuta koje je iskoristio za 12 poena i nepogrešiv šut za dva poena (6-6). Drugi hrvatski igrač u Barceloni, mladi junior Mario Hezonja, nije se našao ni u sastavu aktualnog prvaka Španjolske.

Najefikasniji je u redovima pobjednika bio Pete Mickeal s 15 poena i devet skokova, dok je kod poraženih Vitor Faverani stavio 14 koševa i uhvatio pet skokova.

Real Madrid – CAI Zaragoza 72:64

Nakon što su Katalonci u prvom polufinalu svladali Valenciju sa 77-63, u drugoj je utakmici “kraljevski klub” bio bolji od domaćina Zaragoze sa 72-64. Ključnu su prednost Madriđani napravili u trećoj četvrtini koju su riješili u svoju korist s 22-9 i praktički zaključili priču. Domaći su, istina, u zadnjoj četvrtini ublažili poraz, ali do ozbiljne prilike za preokret nisu došli.
Nikola Mirotić je s 14 koševa i 11 skokova bio prvo ime Reala, dok je najbolji Zaragozin igrač bio hrvatski reprezentativac Damjan Rudež sa 17 poena. Za nešto više od 30 minuta na parketu ubilježio je šut 2-4 za dva poena, odnosno 3-6 za tricu i 4-4 iz slobodnih bacanja, a dodao je i šest skokova.

Hrvatski Amerikanac u dresu Reala Dontaye Draper nije se istaknuo. Za 16 minuta je ostao bez poena (šut 0-1), a skupio je po jedan skok i asistenciju.