Sjajni Katura povukao Jolly do pobjede

Košarkaši Jolly Jadranska banka Šibenik u sinoćnjoj su utakmici 11. kola A1 lige na šibenskom Baldekinu pobijedili Goricu i time došli do četvrte ovosezonske pobjede i malo se odmakli od dna ljestvice. Završilo je s uvjerljivih 90:76 uz sjajnu predstavu Luke Kature.

Kako su gosti otvorili utakmicu, izgledalo je da košarkaše Jollya čeka još jedan poraz. Već nakon dvije minute igre tricom Marka Petrovića gosti dolaze do 2:10, a dvije minute kasnije Bariša Krasić ubacuje dvicu za prvu dvoznamenkastu prednost (4:14). Do kraja prve dionice domaćini se nisu stigli pribrati, a velikih -15 u posljednjem je napadu Srđan Subotić ublažio na 9:22. Ante Toni Žižić početkom je drugog perioda igre ubacio dva slobodna bacanja za novih +15 gostiju, ali tada kreće serija šibenskog sastava od 20:5, kojom su točno na sredini druge četvrtine prvi puta na utakmici izjednačili (29:29). Tricom Kature domaćin je prvi puta poveo u 17. minuti (35:34), a isti igrač zaključuje prvo poluvrijeme ubačajem za prednost Bankara 40:39.

Presudna za konačni rezultat bila je druga polovica treće četvrtine, kada su igrači Jollya serijom 16:5 otišli na dvoznamenkastu prednost i u posljednjih deset minuta ušli s rezultatom 67:54. Gosti se u posljednjih deset minuta nisu uspijevali vratiti u utakmicu, odnosno nisu niti jednom vratili razliku na jednu znamenku, a konačni rezultat 90:76 postavlja junak utakmice Katura.

Katura je susret završio s čak 32 poena, a uhvatio je i osam skokova, dok je vrlo dobru all-round utakmicu sa 19 poena i po pet skokova i asistencija odigrao Josip Gulam. Kod gostiju je 21 poena ubacio najstariji Krasić, Petrović je dodao 18, a mladi centar Žižić 18 uz osam skokova.

U sljedećem kolu za tri tjedna Jolly JBS ugošćuje Kvarner 2010, dok su Goričani slobodni.