Sjajni Rikić odveo svoju momčad do prednosti u polufinalu

U prvoj utakmici polufinala prvenstva Sjeverne Makedonije susreli su se Rabotnički i EuroNickel 2005, a gosti su napravili ‘brejk’ te poveli 0:1 slaveći rezultatom 66:68.

Dvoboj je otvoren s brojnim pogreškama na obje strane, a Rabotnički je vodio 15:12 nakon 10 minuta. Odgovorila je gostujuća ekipa s šest vezanih poena, preuzevši vodstvo. U trenucima nezaustavljiv je bio hrvatski centar koji nastupa u dresu EuroNickela, Robert Rikić. Na poluvremenu je bilo 28:30 za goste.

Ključna je bila treća dionica u koju je EuroNickel ušao serijom 0:9, a prednost je do kraja četvrtine otišla na čak +17. Početkom zadnje četvrtine bivši Cibosi Filip Bundović je vezao dvije trice te tako vratio Rabotnički u susret. Ipak, domaćini do kraja nisu uspjeli nadoknaditi zaostatak, krajnji rezultat bio je 66:68 za EuroNickel.

Robert Rikić bio je prvo ime susreta s double double učinkom od 17 poena te 13 skokova. Za Rabotnički je Filip Bundović ubacio 21 poen uz 5 skokova i 3 asistencije.