Zadar razbio Split i poveo u finalnoj seriji

Zadar je dominirao nad Splitom u prvoj finalnoj utakmici HT Premijer lige rezultatom 81:53.

Domaćin je od početka utakmice kontrolirao tijek susreta, s odličnom obranom u prvoj četvrtini Zadar je držao “žute” na samo 7 poena.

U nastavku prvog poluvremena Zadrani su nastavili graditi svoje vodstvo, na veliki odmor su otišli s visokih +19 (40:21).

U nastavku plavo-bijeli su nastavili sa svojom dobrom i agresivnom igrom, na kraju treće četvrtine držali su vodstvo od +27. U posljednjoj četvrtini momčad Veljka Mršića održavala je svoju prednost te su mirno priveli utakmici kraju.

Kapetan Dominik Mavra nastavlja sa svojom odličnom formom, upisao je 17 poena uz 3 skoka. Chinanu Onuaku je bio nezaustavljiv u reketu, ostvario je double-double učinak s 12 poena i 10 skokova.

Za Splićane Blaž Mesiček je bio jedini dvoznamenkasti strijelac s 14 poena.

Druga utakmica se igra u petak u 18 sati, u dvorani Krešimira Ćosića.

STATISTIKA

Veljko Mršić, trener Zadra“Zasluženo smo pobijedili, čestitam mojim igračima na dobroj utakmici. Od početka smo se postavili čvrsto, imali smo malo nervoze u napadu ali te promašene šuteve smo nadoknadili sa skokom u napadu. Kasnije nam se samopouzdanje diglo sa svakim posjedom. Obrana nam je bila savršena, možda naša najbolja utakmica u sezoni. Ovo je serija na tri pobjede, tek je 1-0, sad moramo biti najkoncentriraniji, puno puta sam vidio nakon ovakvih utakmica da u sljedećoj utakmici dođe do nekog opuštanja. Danas Split nije bio dobar zbog naše obrane, mi se ne smijemo opustiti, moramo nastaviti ovako igrati i u sljedećoj utakmici.”

Dominik Mavra, kapetan Zadra: “Napravili smo sve ono što smo se dogovorili prije utakmice, morali smo biti čvrsti u obrani, znali smo da će nam se nakon takve obrane dosta stvari otvarati. Od prve minute ušli smo dominantno, ali ovo je tek prva utakmica, serija će sigurno biti duga, bit će puno uspona i padova ali definitivno moramo nastaviti na ovom putu.”

Milan Karakaš, trener Splita: “Nismo ni blizu izgledali kao što smo protiv Cibone. Nema neke velike filozofije, apsolutno zaslužena pobjeda Zadra. Oni su nas nadigrali u svim segmentima košarkaške igre, naročito u tom borbenom dijelu, gdje su bili na svakom kontaktu i na svakom skoku, sve to što podrazumijeva radni oni su odradili čvršće i bolje. Na nama je da se odmorimo i analiziramo ovaj susret.

Roko Ukić, igrač Splita: “Nismo izgledali nikako, ali to nije radi forme jer se forma ne može izgubiti u tri dana. Danas je bila stvar što smo naišli na protivnika koji nas je pojeo s čvrstinom, mi moramo naći odgovor za to. Zadar ne igra znanstvenu fantastiku od košarke, mi smo danas odigrali jako loše. To je jedini moj dojam današnje utakmice.