Sjajni “Žuti” srušili vodeću Krku

Na pravi način su se Splićani osvetili Slovencima za tijesan poraz u prvom dijelu sezone. U 18. kolu na Gripama “Žuti” su stigli do zaslužene i velike timske pobjede nad zasada vodećom momčadi Druge ABA lige. Nažalost, Splitove šanse za završni turnir postoje samo u teoriji.

Druga ABA liga, 18. Kolo, 28. Veljače

Split-Krka 86:81 (15:21, 25:17, 25:23, 21:20)

Kalajžić 23, Scott 12(7as), Kedžo 12, Širko 10 ; Kovačević 14, Cinac 13, Dimec 13, Jošilo 10, Đapa 10

Nije krenulo najbolje za domaćine. Slovenci odlaze na plus šest te konstanto održavaju prednost, barem minimalnu, tokom prvih deset minuta igre. Živnuli su splitski momci u drugoj dionici koju su u svim aspektima igre u poptunosti iskontrolirali, a posebnu enrgiju u igru domaće momčadi unio je bekovski par Scott-Kalajžić koji su se sjajno nadopunjavali, zabijali, ali i pronalazi svoje suigrače. Valja u tom periodu igre istaknuti i prve zapaženije minute Splitovog pojačanja Luke Kature koji je sasvim dobro iskoristio pruženu priliku.

U nastavku gledamo sjajnu košarku. Zaista šteta što je ovih dana u Splitu izrazito hladno te bi sigurno bilo više gledatelja na tribinama u normalnim uvjetima, no oni najvjerniji mogli su gledati zaista odličnu izvedbu obje momčadi na otvaranju drugog poluvremena. Šuterski dio momčadi izrazito je funkcionirao s jedne i druge strane te se nitko nije mogao značajnije odvojiti. Takvu bitku gledamo do samog kraja susreta, a kada se činilo da bi domaćini ipak mogli zatvoriti utakmicu ukazao se besprijekorni šuter Maj Kovačević i još jednom, kao i prošle sezone igrajući za Zadar, dokazao kako je najbolji u odlučujućim trenucima susreta. Ipak, Split je imao svog Matu Kalajžića koji je odigrao možda i utakmicu sezone zasada te donio svojoj momčadi plus pet (86:81) dvadesetak sekundi prije kraja što se ispostavilo kao i konačan rezultat jer su se domaćini obranili.

Velika je ovo splitska pobjeda za toliko potrebno samopouzdanje nakon reprezentativne stanke te prije vrlo važnog mjeseca u sezoni. Zagrijavanje za petak i gostovanje Šibenika na vrućim Gripama nije moglo proteći u boljem tonu, a relaksirajuće će ova pobjeda doći i Ivici Skelinu nakon burnih dana u Zadru.