Sjever bolji od Juga četiri koša razlike, odluka pala u posljednjoj minuti

Danas je u Šibeniku odigrana hrvatska all-star utakmica, odnosno susret između Sjevera i Juga. Pobjeda je otišla u ruke sjevernjaka, iako je utakmica prelomljena tek u posljednjim minutama. Kod Juga najefikasniji je bio Ivica Radić s 24 koša, a Sjever su predvodili Nolan Smith i Darko Planinić oba s po 22 ubačaja.

Sjever – Jug 143:139 (28:35; 71:72; 107:106)

Sjever: Šarić 19, Babić 2, Blassingame 20, Halilović 4, Živković 5, Junaković 9, Konjević 6, Smith 22, Planinić 22, Pandurić 10, Žganec 2, Marić 2, Bilan 10, I.Ramljak 10
Jug: Bubalo 8, Radić 24, M.Ramljak 19, Bašić 7, Žitko 20, Škifić 9, Batur 6, Šamadan 20, Subotić 4, Kraljević 20, Sobin 2, Lawrence

Utakmica je počela efikasno na obje strane, prvih pet minuta igralo se koš za koš i niti jedna momčad nije došla do značajnije prednosti. Jugu je to prvom pošlo za rukom, Filip Kraljević je ubacio četiri poena u nizu i odveo svoju momčad na pet koševa razlike, rezultat je u tom trenutku bio 21:16.

Do kraja prve dionice igre nastavilo se u istom ritmu, a s pet vezanih koševa Jarela Blassingamea Sjever dolazi do zaostatka od samo minus jedan, ali Luka Žitko i Ljubo Šamadan vraćaju prednost u ruke južnjaka. Nakon prvih deset minuta na semaforu je pisalo 35:28 za ekipu Juga.

Nastavak opet bolje otvara Jug, a nakon samo dvije minute igre odlaze na 15 poena razlike. Treneri su do tada, naravno, već izrotirali puno igrača tako da su neke sasvim druge petorke bile na parketu.

Južnjaci su prednost održavali sve do četiri minute prije velikog odmora, a tada je na scenu stupio centar Cibone, Darko Planinić, koji je serijom koševa vratio neizvjesnost u utakmicu. Hercegovac je u drugoj dionici igre šutirao 10/10 za dva, a dobri su bili i Martin Junaković s devet te Ivan Ramljak s deset ubačaja. Kod Juga najbolji su do poluvremena bili Ljubo Šamadan s 15 koševa i Ivica Radić s 13 poena. Sjever je na velikom odmoru zaostajao samo jedan poen, a točan rezultat je bio 72:71.

Treća dionica je uglavnom obilježena igrom koš za koš, a tek nakon poena Luke Pandurića sjevernjaci se uspijevaju malo odvojiti, točnije bilo je 95:90. Unatoč dobroj igri prednost nisu povećali, nego je ona opala. Dionica je završena koševima Nolana Smitha za konačnih 107:106, nakon trideset minuta.

Igra i tempo se nije promijenio niti u odlučujućoj četvrtini, efikasno je bilo s obje strane, a u zadnju minutu se ušlo s plus jedan za Sjever, nakon trice Ivice Radića, točan rezultat je bio 136:135. U finalnoj minuti Dario Šarić ubacio je četiri vezana poena, a Petar Živković tricu i to je bilo dovoljno za slavlje.

Toni Nakić je osvojio natjecanje u tricama. Senzacionalna je to pobjeda ako se uzme u obzir kako je Nakić kadet, a nastupa za Školu košarke Dražen Petrović. Titulu je osvojio pobjedom nad Domagojem Bašićem nakon dvostrukog duela. MVP titula otišla je u ruke razigravaču Vukova, Jarelu Blassingameu.