Škrljevo + 23 u Požegi, slijedi derbi protiv Analitičara

Aramis Naglić je još uvijek neporažen na klupi Škrljeva. Nakon četiri pobjede u A2 ligi zapad, njegova momčad je došla do drugog slavlja u A1 kvalifikacijama. Večeras su u požeškom Grabriku upisali očekivanu pobjedu protiv domaćina koji od početka kvalifikacija nema sreće sa zdravstvenim biltenom.

Požežanima se u finišu A2 lige ozlijedio Slaven Soldo, a na prvoj utakmici i centar Ante Čališ. Njih dvojica su davali prevagu prvaku istoka pod koševima, a Čališ je bio najbolji strijelac momčadi i ponajbolji igrač lige. Protiv Škrljeva nije igrao ni kapetan Dario Rich (zglob), a na klupi je nedostajao i trener Vladimir Englman kojega je zamijenio upravo Rich. Da je ekipa iz Zlatne doline kompletna, sigurno bi i najjači imali problema doći do bodova.

Kao i protiv Podravca, duža Naglićeva kupa je došla do izražaja u drugom poluvremenu kada su riješili pitanje pobjednika.

Domaćin je ponajviše zahvaljujući zaštićenom Antunu Štiviću (97) bio u vodstvu skoro pet minuta. Štivić je u tom periodu ubacio sedam od svojih devet koševa u ovoj utakmici. U 14. minuti gosti su preko danas odličnog Marka Milekića (1995) došli do prvog dvoznamenkastog viška (19:30) i do kraja susreta, osim u jednom kraćem dijelu treće četvrtine, su ga održavali. U posljednjoj četvrtini su bili na najvećih +29.

Milekić je ostvario dupli učinak, 21 koš i 11 skokova za 31 valorizaciju. Matija Češković je dodao 15, a Marin Modić 14 ubačaja za pobjedničku ekipu. Kod Požege više od deset koševa su ubacili Bruno Ćelebija (14p, 7sk) i Martin Bušić (12). Prvak istoka je danas imao loš šut za tri poena (18%), a očekivano su bili i nadskakani (27-41).

U subotu slijedi derbi koji bi mogao odlučivati o budućem A1 ligašu. Hermes Analitica nakon sinoćnje pobjede nad Jazinama (Boxscore) dolazi na Mavrince, utakmica koju sigurno vrijedi pogledati. Kroz statistiku uživo na našem portalu ćete moći pratiti i drugi susret trećeg kola u Virju gdje Podravcu dolazi na parket Požega.