Budućnost novom pobjedom do velike prednosti

Košarkaši Budućnosti su pobjedom u drugoj utakmici polufinalne serije doigravanja ABA lige došli do velikih 2-0 i gurnuli zagrebačku Cedevitu na sam rub eliminacije.

Za razliku od jučerašnje utakmice domaći su večeras u utakmicu ušli puno bolje, raspucani Suad Šehović i Boris Savović doveli su Budućnost u ranu prednost postignuvši 11 od 13 poena domaće momčadi za +9. Dvije minute prije kraja četvrtine Savović zabija za 22:12, no par trenutaka kasnije Tomislav Zubčić i Stanko Barać bude Cedevitu iz letargije te serijom 10:0 zaostatak smanjuju na -3. Marko Tomas košem iz slobodnog bacanja postavlja konačni rezultat prve dionice.

U drugoj četvrtini potpuno drugačija slika na terenu. Ograničavanje Crnogoraca na upola manji broj koševa nego u prethodnoj četvrtini Zagrepčani su dobro iskoristili i minutu prije kraja četvrtine dolaze do svog prvog vodstva u poluvremenu.

Na poluvrijeme se otišlo izjednačenog rezultata, a kad su se igrači ponovno vratili na parket Vitamini su izgledali puno bolje. Dvije uzastopne trice Frana Pilepića i Luke Babića bile su zaslužne za najveću prednost gostiju, 45:51, pa je domaći strateg morao tražiti minutu odmora.

Srećom po njega timeout je urodio plodom te su igrači Budućnosti odmah uhvatili ritam i nije im puno trebalo da se ponovno vrate u prednost. Centar Darko Planinić u tim je trenucima bio nerješiva zagonetka za centarsku liniju Cedevite i Jasmina Repešu. Puno mu je pomogao i Barać koji je upao u probleme. U napadu promašivao i gubio lopte, a u obrani ispadao iz igre pri svakom pick ‘n’ roll-u.

Opet se Cedevita totalno pogubila u igri kada je bilo najvažnije i kada se utakmica lomila, dok su domaćini s druge strane u ključnim trenucima pogađali sa svih pozicija. Jedan takav pogodak zabio je J.R. Reynolds za 73:65 tri minute prije kraja utakmice kad se Cedevita vraćala u život, a Šehović već idući napad zabija još jednu tricu za 76:66. Bilo je jasno nakon toga da gosti večeras u Morači neće upisati pobjedu te da će svoj prolaz morati tražiti s dvije uzastopne pobjede u Zagrebu te eventualnim popravnim u Podgorici za tjedan dana.

Ukoliko ćemo odigrati mekano kao što smo odigrali zadnju četvrtinu i ukoliko nećemo imati adaptaciju na jedan takav kriterij igre, naše šanse su apsolutno nikakve. Ukoliko ćemo odgovoriti, što smo imali neke pokazatelje kad se Gorda spustio na 20 sekundi do kraja na Cooku, onda mislim da još uvijek imamo šanse. Mislim da je puno manji problem 2-0 Budućnosti u odnosu na naš neodgovor na jedan kriterij koji je bio u zadnjoj četvrtini“, istaknuo je Repeša nakon utakmice, još jednom se vrativši na drugi poraz Cedevite. “Mislim da kao ekipa večeras nismo odigrali na nivou na kojem smo trebali. Jučer smo na neki način bili čvršći i imali priliku da dobijemo utakmicu. Ona je otišla na stranu domaćina, mada smo i mi mogli slaviti. No, zadnja četvrtina danas je apsolutno nešto što je nedopustivo za ekipe koje su u borbi za trofeje.