A2 Zapad: Škrljevo i dalje nezaustavljivo

U 4. kolu A2 lige Zapad nastavljen je pobjednički niz košarkaša Škrljeva. Nakon nešto lakših suparnika (Rovinj, Zamet, Ghia Staff), ovoga puta pali su izravni konkurenti za vrh ljestvice i prošlogodišnji prvaci – momčad Crikvenice. Zamet je na svom terenu svladao neraspoloženu ekipu Pule 1981, dok je pazinski Ghia Staff visokim domaćim porazom od Kastva ostao na nuli u rubrici pobjeda. Utakmica Rovinja i Otočca odgođena je do 12. siječnja na zahtjev gostiju, tako da će Rovinjani na svoju domaću premijeru pričekati još dva tjedna. Slobodni su u ovom kolu bili košarkaši Stoje.

Derbi kola odigran je na Mavrincima. U solidno popunjenoj dvorani (oko 350 gledatelja) košarkaši Škrljeva od samoga starta utakmice nametnuli su svoj ritam, koji košarkaši Crikvenice nikako nisu mogli pratiti, o čemu najbolje govori podatak da su nakon tri četvrtine na svom kontu imali upisana samo 36 poena. Domaćini su malo spustili obrambeni intenzitet u posljednjoj četvrtini, ali u napadu su ostali jednako ubojiti, te su utakmicu zaključili s čak 29 poena razlike (85:56). Do pobjede su ih predvodili Begonja sa 16, te Troskot i mladi Amančić s po 14 poena, dok je najefikasniji kod Kiraca bio Marko Benić s 14 poena.

Zamećani su u svojoj dvorani sa 74:60 bili bolji od gostiju iz Pule. Pametnom igrom održavali su vodstvo tijekom cijele utakmice, dopustivši gostima da smanje zaostatak u trećoj četvrtini, ali u posljednjoj su vrlo dobrom igrom potvrdili pobjedu. Utakmicu je obilježio katastrofalan šut košarkaša Pule 1981, koji su primjerice za tri poena pogodili pet puta, ali iz čak 35(!) pokušaja, ne birajući pritom situaciju i poziciju za uputiti loptu prema košu izvan crte 6,75.Breulj je s 25 poena predvodio domaćine do pobjede, dok je kod Puležana najučinkovitiji bio iskusni Đerman sa 22 poena.

Kastavci su već u prvoj četvrtini, koju su zaključili sa +16 ne dopustivši pritom domaćinu niti jedan ubačaj iz igre, naznačili kojim će tijekom ići utakmica u Pazinu. Do konačne pobjede od55:82 predvodio ih je Maljevac s 21 poenom, dok je za Ghia Staff Fonović ubacio 13.