Škrljevo izborilo polufinale Alpe Adria Cupa, Ušić 22 poena

Košarkaši Škrljeva su u uzvratnoj utakmici četvrtfinala Alpe Adria Cupa pobjedili češku Slunetu rezultatom 85:75 i plasirali se u polufinale ovog natjecanja. To je veliki uspjeh Zelenih, koji su u prvoj europskoj sezoni došli do polufinala!

Adria Oil Škrljevo – Sluneta Usti Nad Labem 85:75 (28:19, 42:40, 60:57)

Adria Oil Škrljevo: Šarac 9, Yacoubou 4, Štemberger 2, Ušić 22, Lebo 2, Barnjak 9, Uljarević 9, Kučan 3, Cvitković, Williams 19, Krstanovic 6.

Sluneta Usti Nad Labem: Wallace 8, Sotnar 11, Smid 4, Steffel 6, Fait 2, Houska 10, Wisseh 10, Martin 13, Pecka 11.

Domaćin odmah preuzima inicijativu, pa u četvrtoj minuti ima plus devet (16:7). Kod Škrljeva prednjači Ušić, koji je za prvih deset minuta dao 11 koševa. Domaćin je u 8. minuti imao najveću prednost od plus dvanaest (26:14), da bi se na mini odmor otišlo rezultatom 28:19.

Nastavak susreta donio je bolju igru Slunete, koja je na krilima Jaylomaha Wisseha i Pavela Houske sustigla domaćina. Nakon što su u dva navrata došli na minus četiri, na veliki se odmor otišlo vodstvom domaćina od 42:40.

Treća četvrtina u znaku je Slunete, koja je čak u 29. minuti i povela (55:54), a u tri navrata imala je i izjednačeni rezultat. Ipak, Škrljevo se vratilo, pa se na mini odmor otišlo vodstvom domaćina od 60:57.

Posljednjih deset minuta na parketu je bila prava bitka za prolazak u polufinale Alpe Adria Cupa. Domaćin u 37. minuti odlazi na plus osam (74:66), da bi se gost brzo vratio. Utakmica je prelomljena u posljednjih devedeset sekundi zahvaljujući Brianu Williamsu, koji se na kraju zaustavio na 19 postignutih koševa, a njegova trica uz zvuk sirene donijela je i konačni rezultat – 85:75.

Najučinkovitiji igrač utakmice bio je David Ušić s 22 postignuta koša. Kod gostiju je Justin Martinpostigao 13, a Ladislav Packa i Michal Sotnar po 11 koševa.

Poslušajte što je nakon utakmice izjavio trener Škrljeva Damir Rajković, javlja HRT Radio Rijeka