Zadar pobjedom nad Cibonom stigao nadomak ostanka u ABA ligi

Najveći hrvatski derbi regionalne ABA lige odigrali su u susretu 19. kola u Krešinom domu košarkaši Zadra i Cibone.

Do pobjede možda vrijedne i ostanka u ligi rezultatom 95:91 stigao je Zadar.

Šest minuta igre bilo je iza nas rezultat je bio poravnat 10:10 isto kao i nakon prve dionice kada je semafor pokazivao 22:22.

Domaćin je vodio u petnaestoj minuti 38:29, nešto kasnije tricom Božića 41:30. Vratila se Cibona serijom 9:0 do 41:39 dok je na poluvremenu Zadar imao prednost 48:47.

Na krilima Bilinovca Cibona je u dvadeset i petoj minuti povela 57:62. Uoči zadnjeg perioda bilo je 70:64 za sastav s Višnjika.

Igrala se trideset i treća minuta Zadar je poveo 80:70. Stečeno vodstvo uspjeli su Zadrani sačuvati do kraja te su stigli do vrijedne pobjede.

Mario Little bio je najučinkovitiji kod Zadra s 20 koševa, kod Cibone 21 je dao Damir Markota.

U sljedećem kolu Zadar gostuje kod Budućnosti dok će se Cibona sastati s Mega Bemaxom.